Picture
Animacinė komedija, drama

Režisierius: Adam Elliot

Šalis: Australija

Trukmė: 92 min
 

„Merė ir Maksas“ – dviejų labai skirtingų, tačiau kartu ir panašių žmonių draugystės istorija. Merė Deizi Dinkl (įgarsina akt. Toni Collette) – aštuonerių australė, kenčianti bendraklasių patyčias, dievinanti šokoladą, animacinį filmą apie Nobletus ir svajojanti apie tikrą draugą. Jos mama – kleptomanija serganti alkoholikė, o tėtis – fabriko darbuotojas, arbatos maišeliams tvirtinantis virveles. Maža mergaitė neturi draugų, kompleksuoja dėl savo išvaizdos ir laisvalaikiu kuria pabaisiukų figūrėles. Maksas Horovitzas (įgarsina akt. Philip Seymour Hoffman) – 44 – erių Niujorko žydas - ateistas, kenčiantis nuo Aspergerio sindromo, viršsvorio ir, kaip ir Merė, dievinantis šokoladą. Vieną dieną mažoji australė telefonų knygoje atsitiktinai išsirenka žmogų, kuris galėtų būti jos draugu ir parašo jam laišką. Tas žmogus pasirodo esantis Maksas. Vienas kitam siųsdami saldumynus ir laiškuose dalindamiesi savo mintimis ir išgyvenimais, Merė ir Maksas užmezga tvirtus draugystės saitus ir vienas kitam tampa draugais, apie kokius visada svajojo.

Picture
www.outnow.ch
Plastelininių žmogeliukų meistrui, režisieriui Adamui Elliotui „Merė ir Maksas“ – pirmas pilnametražis kūrybinis darbas, ne tik radęs savo gerbėjų ratą, tačiau ir tapęs vienu ryškiausių pastarųjų metų animacinių filmų. Šiandien, pasaulį užvaldžius kompiuterinėms technologijoms, išvysti ranka pieštą arba „plastelininį“ animacinį filmą iš tiesų retas įvykis. Tai – didelio kruopštumo ir atidumo reikalaujantis darbas, tad kiekvienas „Merės ir Makso“ herojus – meilės pripildytas kūrinys.

Picture
www.fernbyfilms.com
„Merė ir Maksas“ stilistiškai kiek primena niūrią, tamsią ir juoduoju humoru prisodrintą Timo Burtono kūrybą. Įdomu tai, jog čia neišvysite nei vieno iš tiesų gražaus personažo – visi jie hiperbolizuoti, pašiepiantys žmonių ydas ir primenantys didžiausio pabaisiuko konkurso dalyvius. Čia neegzistuoja graži aplinka kaip mes esamę pratę ją suvokti, čia neišvysite mielų naminių gyvūnėlių ir nuoširdžiai plačių šypsenų - Adamo Ellioto kuriamame pasaulyje vyrauja kitokie standartai ir grožio sąvoka.

Jau nuo pat pirmųjų minučių žiūrovas stebi juodai baltą animacinį filmą, kartkartėmis pagardinamą raudonais ir rudais pustoniais. Stebime liūdną Merės gyvenimą, matome psichologines Makso problemas. Ir nors po animacinės komedijos kauke slepiasi gilios ir gana skaudžios problemos, „Merė ir Maksas“ neverčia liūdėti. Režisierius pristato mums pagrindinius herojus kamuojančias problemas, tačiau neverčia gailėtis jų, o demonstruoja jokių negandų nebijančią Merės ir Makso draugystę, neblėstančią metai iš metų.

Picture
www.outnow.ch
Merė ir Maksas – du visuomenės atstumtieji, balansuojantys ant išlikimo ribos ir bandantys nugyventi savo tragišką likimą. Tai aukščiausio lygio personažai, apgalvoti iki menkiausių detalių. Nustebino ryškūs herojų psichologiniai portretai, nuoširdūs jų paveikslai. Filmą stebintis žiūrovas priverčiamas patikėti Merės ir Makso pasakojimais ir išgyventi jų dramą. Tai, kas iš pradžių atrodė kaip juokingas ir mielas animacinis filmas, peržiūros eigoje virsta gana gyvenimišku pasakojimu apie laimės, draugų ir savęs paties paieškas. Filmas persmelkia savo kiek šokiruojančia realybe.

Picture
www.outnow.ch
Animacinis filmas paprastas, kartkartėmis vaikiškai mielas, vietomis naivus ar absurdiškas ir prisodrintas savotišku juoduoju humoru. Jame nėra jokių tabu – režisierius begėdiškai apnuogina tai, apie ką nedaugelis išdrįsta kalbėti garsiai. Kūrybinei komandai pavyko sudėtingas gyvenimo problemas, laimės ir gyvenimo paieškas pateikti paprastai ir aiškiai.

Picture
www.cutprintreview.com
Labiausiai nustebinęs faktas tai, jog animacinis filmas sukurtas remiantis tikrais faktais. Po tokių filmų peržiūros suvoki, jog pasaulyje nutinka visko ir mes esame viso to dalyviais.

„Merę ir Maksą“ visiems, norintiems gerai praleisti laiką, nebijantiems iššūkių, apnuoginamos realybės ir norintiems pamatyti tiesiog kitokį  filmą. Kas sakė, kad animaciniai filmai – tik vaikams?
Leave a Reply.


UA-35502470-1