Picture
Drama

Režisierius: Todd Haynes

Šalis: JAV

Trukmė: 336 min (5 x ~ 68 min)
 

Nors ne itin mėgstu serialus (nes nuo gerų serialų tampi priklausomu ir nekantriai lauki tolimesnių sezonų) ir stengiuosi jų žiūrėti kuo mažiau, tačiau visi įsitikinimai sugriuvo vos pamačius informaciją apie „Mildred Pierce“. Kuomet IMDb nagrinėjau ką gi šiuo metu veikia mano mėgstama aktorė Kate Winslet, pamačiusi serialą įdomiu siužetu tiesiog neatsilaikiau prieš jį.

Picture
Mildred (akt. Kate Winslet) – dviejų vaikų mama, kepanti fantastiškus tortus ir šildanti šeimos židinį. Tačiau vieną dieną protingos ir inteligentiškos moters gyvenimas kardinaliai pasikeičia – palikta vyro (akt. Brían F. O'Byrne), iškeista į kitą moterį Mildred privalo atsistoti ant kojų ir aprūpinti mažametes dukteris. Šalyje siaučiant Didžiajai depresijai rasti darbą pasirodo ne tokia jau ir lengva užduotis. Atsidūrusi ant pigios kavinės slenksčio, moteris suvokia, jog privalo peržengti per save, paminti savo principus ir įsidarbinti čia, tačiau kaip tai padaryti moteriai, žinančiai savo vertę ir negalinčiai lygiuotis su žemiausiais socialiniais sluoksniais? Kaip tai padaryti moteriai, kurios aikštinga dukra (akt. Evan Rachel Wood) niekina tarnaites ir patarnautojas? Nurijusi išdidumą Mildred tampa padavėja ir būtent pigios kavinės dėka prasideda jos gyvenimo pokyčiai.. Sunkus moters charakteris, užsispyrimas ir valia privers ją patirti ne vieną gyvenimo nuopuolį ir iškels į padanges, tačiau ar aukštai kilus nebus skaudu kristi?

Picture
Pagrindinė mini serialo veikėja – gyvenimo mėtyta ir vėtyta moteris, išbandymus pasitinkanti aukštai iškelta galva, tenorėjusi būti laiminga ir sulaukti pagarbos iš savo dukters. Režisierius Todd Haynes Pierce šeimos gyvenimą piešia toli gražu ne šviesiomis ir saulėtomis spalvomis, nevengia panaudoti psichologinį smurtą ir atskleisti juodžiausias herojų gyvenimo akimirkas. Turėdamas drąsos vyras apnuogina šeimos skaudulius, piešia žiaurią realybę, rodo karčią tiesą ir dar ir dar kartą drasko kraujuojančias pagrindinės veikėjos žaizdas.

Picture
Pagrindinį vaidmenį atlikusi aktore Kate Winslet teigė, jog vaidmuo šiame mini seriale buvo sunkiausias nuo pat „Titaniko“ laikų. Ir iš tiesų stebint filmą sunku nustoti žavėtis aktore, sukūrusia itin stiprų draminį vaidmenį ir apdovanojusi savo heroję plačiu savybių ir spalvų spektru. Jos įkūnijama Mildred – protinga, išdidi, principinga, stipri ir tuo pačiu pažeidžiama moteris, ieškanti laimės ir norinti savo vaikams suteikti daugiau nei leidžia jos galimybės. Tačiau svarbiausia, jog ji neįtikėtinai tikra ir natūrali. Tačiau, pažvelgus į Kate Winslet karjeros vingius suvoki, jog aktorė neretai vaidina dvasiškai stiprias moteris, apdovanotas neįtikėtinais savybių rinkiniais, tad ne išimtis ir Mildred, sukurta iš geriausių K. Winslet vaidmenų nuotrupų. Aktorė tiesiog tobulai įvaldžiusi kūno kalbą, tad menkiausias jos kūno krustelėjimas, liūdnas akių nudelbimas žemyn, nervingas antakių judesys išduoda jos vidinius išgyvenimus ir širdyje netelpantį skausmą.

Picture
Gana įdomų personažą įkūnijo ir aktorius Guy Pearce, tačiau daugybės simpatijų nusipelnė juostoje tiesiog fantastiškai pasirodžiusi buvusi ekscentriškojo Marilyn Mansono sužadėtinė Evan Rachel Wood, privertusi šūktelti – čia tai bent! Jaunos moters vaidyba tiesiog kerinti ir tokia įtikinama, jog nei sekundei nedrįsti abejoti jos herojės tikrumu. E. R. Wood įkūnijo tikrų tikriausią kalę (atsiprašau už išsireiškimą), kurios, stebint serialą, imi nuoširdžiai nekęsti. Manau, jog jaunoji aktorė atliko stipriausią vaidmenį savo karjeroje ir toliau kils tik aukštyn. Ji charizmatiška, spalvinga, visapusiškai talentinga (ko verti vien jos vokalo sugebėjimai), įdomi ir nebijanti iššūkių.

Picture
Filme pinasi kelios siužetinės linijos – gyvenimo kelio ir meilės paieškos, žmonių tarpusavio santykiai, likimo vingiai ir posūkiai, draugystė, akla motiniška meilė, tačiau svarbiausia jų – komplikuoti ir šokiruojantys Mildred ir jos dukters Vedos santykiai. Akiplėšiška, arogantiška, aikštinga ir aibe neigiamų savybių apdovanota mergina, savo žygiais gebanti šokiruoti, papiktinti ir priblokšti žiūrovus. Būtent motinos – dukters santykiai yra emociškai stipriausia, labiausiai sukrečianti filmo grandis. Džiugina ir tai, jog „Mildred Pierce“ yra tikrų tikriausia išgryninta drama, nepagardinta jokiomis kitų žanrų priemaišomis, tad stiprių emocijų mėgėjai turi progą išvysti puikų serialą.

Turiu pagirti iš peties padirbėjusią filmo komandą – puikiai pasirinktas filmo laikmetis, įdomus siužetas, nuostabūs kostiumai ir muzika bei fantastiški aktoriai sukuria vientisą ir įtikinamą atmosferą bei nei sekundei neleidžia suabejoti istorijos tikrumu.

Picture
„Mildred Pierce“ – serialas apie gyvenimą, žmonių tarpusavio, motinos ir dukters santykius, begalinį egoizmą ir aklą meilę. Rekomenduoju!
Leave a Reply.


UA-35502470-1