Picture
Biografinė sportinė drama

Režisierius: Bennett Miller

Šalis: JAV

Trukmė: 133 min
 

Bilis Binas (akt. Brad Pitt) – silpnos ir ne itin perspektyvios beisbolo komandos Oakland Athletics  vadybininkas. Prasidėjus 2002 – ųjų sezonui susidūręs su mažo komandos biudžeto ir savininkų reikalavimų pasiekti apčiuopiamus rezultatus problema, vyras priverstas ieškoti išeities. Turėdamas minimalią pinigų sumą jis privalo ieškoti būdo kaip išgelbėti merdėjančią komandą ir suburti žaidėjus, galinčius rungtyniauti su ištisą beisbolo žaidėjų žvaigždyną turinčiomis komandomis.

Picture
Kartą Bilis sutinka Piterį (akt. Jonah Hill) – talentingą ekonomistą ir statistikos genijų, privertusį vyrą į beisbolą pažvelgti kitomis akimis. Pasitelkę dar niekuomet nebandytą beisbolo statistiką nagrinėjančią kompiuterinę programą vyrai suburia iš pirmo žvilgsnio apgailėtinai atrodančią komandą. Tačiau Biliui ir Piteriui nė motais ką sako kiti, piktai sukiojantys pirštą prie smilkinio. Jie pasipriešina komandos vadovybei, sirgaliams, spaudai, drabstančiai juos su purvu ir kreivai į visą šį reikalą žiūrinčiam komandos treneriui (akt. Philip Seymour Hoffman). Tvirtai tikėdami savo idėja, manydami, jog žaidėjų pasirinkimą galima apskaičiuoti matematiškai, jie pasitelkia netradicinius metodus ir pradeda burti gerais statistiniais rodikliais spindinčią komandą. Vyrai surenka ne pavienius žaidėjus, o komandą, į beisbolo aikštę išeinančią tarsi vienas vienetas ir nebijančią net ir pačių rimčiausių varžovų.

Picture
„Žmogus, pakeitęs viską“ sukurtas remiantis tikrais faktais ir įvykiais. Bilis Binas – tikra istorinė asmenybė. Šis žmogus beisbole padarė revoliuciją, priešindamasis šimtmečio tradicijoms ir pasitelkęs niekuomet beisbole taip detaliai neišbandytą statistiką.

Iš pirmo žvilgsnio, paprastas ir niekuo neypatingas filmas sudomina, įtraukia ir nepaleidžia. Visa paslaptis slypi, regis, paprastoje filmo idėjoje – pakeisk mąstymą, atsiribok nuo „bandos“, tikėk svajone ir tau atsivers visos durys.

Picture
Labai džiaugiuosi, jog aktorius Jonah Hill pagaliau atliko ne kompleksuoto paauglio, sekso alkį kenčiančio vyruko ar kokio kito siaubingo personažo vaidmenį. „Moneyball“ vyras atrodė tarsi savo rogėse, lyg įlindęs į sau siūtą prabangų Armani kostiumą, tobulai atitinkantį kūno linkius. Akimirką net pagavau save galvojančią, jog galų gale jam derėtų padėti tašką kvailose komedijose ir pakreipti savo karjerą kita linkme bei pereiti į kitą - aukštesnį lygmenį, nes tikiu ir matau, jog šis vyrukas turi ką parodyti.

Picture
Nudžiugino ir vieno mano mėgstamiausių aktorių, Philipo Seymouro Hoffmano pasirodymas filme. Ir nors jam atiteko ne itin ryškus vaidmuo, kiekvienąkart džiūgauju ekrane matydama savo numylėtinį ir narstau jį po kaulelį. Žinoma, nudžiugino ir Bradas Pittas, pasiekęs tokį lygį, kuomet nebesvarbu ką darai – kiekvienas pasirodymas kino ekrane suteikia malonumą tiek jam, tiek žiūrovui. Pastaruoju metu vyro vaidmenys tampa gilesni, brandesni. Filmuose dominuoja nebe žavingas ir nerūpestingas baltapūkis jaunuolis akinančia šypsena, o brandus, mąslus ir rimtas vyras, spinduliuojantis pasitikėjimą savimi, išmintį ir žinantis savo tikslą.

Picture
Viskas, kas filme buvo susiję su beisbolu, man prilygo tikrų tikriausiai mistikai. Ir nors vaikystėje žaisline lazda bandžiau atmušinėti kaimyno man metamus kamuolius, atvirai prisipažįstu, kad beisbolas yra ta sporto šaka, kurios nesuprantu nei per nago juodymą. Tačiau šis filmas ne apie beisbolą, nors tikiu, kad būtent tematika padidino jo pelną JAV. Šalyje, pamišusioje dėl šios sporto šakos. Tai filmas apie tikslą, tikėjimą, sistemą ir nuoseklų ėjimą vizijos link. Filmas apie tai, jog tik įtikėję savo jėgomis galime padaryti praktiškai viską. Tai posakio „šunys loja, o karavanas eina“ ekranizacija. Tai įrodymas, jog kiekvienas mūsų gali tapti žmogumi, pakeitusiu viską – tereikia idėjos, tikėjimo ja ir, kaip buvo teigiama filme, „reikia užduoti sau teisingus klausimus“.
Leave a Reply.


UA-35502470-1