Picture
www.moviemusereviews.com
Drama

Režisierius: Martin Brest

Šalis: JAV

Trukmė: 157 min
 

Čarlis Simsas (akt. Chris O'Donnell) – talentingas, tačiau iš nepasiturinčios šeimos kilęs koledžo studentas, bandantis sutaupyti pinigų kelionei namo. Koledže radęs skelbimą vaikinas susigundo lengvu uždarbiu – 300 JAV dolerių už savaitgalį, praleistą prižiūrint aklą karo veteraną, leitenantą Frenką (akt. Al Pacino). 

Pagyvenęs niurzga stojasi piestu prieš visą pasaulį ir nei akimirkai nenustoja piktintis. Neblėstančia meile moterims ir gyvenimo alkiu išsiskiriantis vyras, čiupęs savo naująją auklę Čarlį, suorganizuoja išvyką į Niujorką, kur ketina surengti paskutinį pasispardymą ir išdidžiai nusišauti. Prabangus viešbutis, ištaigingas restoranas, kuklumu nekvepiantis limuzinas ir paskutinė moteris jo gyvenime – Frenkas nutarė kaip reikiant pasilinksminti!

Picture
Iš pradžių piktinęsis nieko neišmanančiu Čarliu ir laikęs jį tik dar viena gyvenimo kliūtimi, kelionėje Frenkas suartėja su jaunuoju kolega, o lengvu savaitgalio uždarbiu turėjęs tapti susitikimas amžiams pakeičia jų abiejų gyvenimus...

Šis filmas - iki menkiausios detalės amerikonizmu persisunkusi juosta ir tai galėčiau įvardinti kaip didžiausią filmo trūkumą. Kas filme labiausiai traukia akį? Žinoma, kad fantastiškasis Al Pacino, kuris bet kokio filmo vertę keliskart padidina vien savo buvimu. Būtent už vaidmenį šiame filme vyras buvo apdovanotas pirmuoju ir kol kas vieninteliu Oskaru už geriausią vaidybą savo karjeroje (Oskaras vyrui atiteko po aštuonių nominacijų šiam apdovanojimui!!!).

Picture
www.fanpop.com
Kaip teigia pats aktorius, šiam vaidmeniui jis ruošėsi aklųjų mokykloje, o įtikinamai suvaidinti akląjį buvo viena sunkiausių užduočių jo karjeroje. Reikia pripažinti, kad vyras meistriškai įkūnijo aklą karo veteraną, o pasivažinėjimas Ferrariu ir ypač tango scena Niujorko restorane vertos didžiausių aplodismentų. Žinoma, kur dar tas velniškai žavingas Al Pacino išleidžiamas garsas vos tik jis pajunta moters kvapą...


Picture
www.totalfilm.com
„Moters kvapas“ – tarsi švelniai hipnotizuojantis šokis, palengva apie save suburiantis gerbėjų ratą ir vis labiau įtraukiantis žiūrovus. Juostos centre – dviejų skirtingų personažų susidūrimas, jų gyvenimo būdo ir mąstysenos sankirta, kuri ir išprovokuoja pačias įdomiausias filmo scenas.

Iš tiesų neįtikėtina kaip dviem visiškai svetimiems žmonėms gali reikėti vienas kito jiems patiems to nežinant. Lemtingu tapęs Čarlio ir Frenko susitikimas atnešė ne tik 300 lengvai uždirbtus dolerius, bet ir padovanojo draugystę. Frenkas Čarliui tapo taip reikalingu tėvu, suteikusiu svarbiausias gyvenimo pamokas apie orumą, garbę ir sielos tyrumą. Čarlis Frenkui įkvėpė norą gyventi ir antrąjį šansą.

Picture
www.fanpop.com
Tikro gyvenimo skonis, draugystė, sunkūs gyvenimiški sprendimai ir, žinoma, moterys – esminės filmo temos, o juosta tik dar kartą patvirtina ne vieną kartą filmuose gvildenantį teiginį „ne piniguose laimė“ ir nušviečia takoskyrą tarp turtingųjų ir nepasiturinčiųjų. Rekomenduoju amerikonizmo gerbėjams, filmų apie „paskutinį pasispardymą“ mėgėjams ir visiems tiems, kurie myli velniškai žavingą Al Pacino.

Rolandas Stuogis
11/7/2013 02:55:51 am

Apie filma...nuostabus ziuri ji kasmet...Biski pataisysiu laipsnis yra leitenantas pulkinias...be bejo ieina i mano Top 5 :)

Reply
yoko
8/2/2014 02:45:25 am

NUOSTABUS FILMAS. Isimintinas tikrai. :) Viskas labai patiko,nuo pirmos iki paskutines minutes, ypac negalejau atitraukti akiu nuo Alo Pacino. !!

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1