Picture
www.movies.com
Drama

Režisierius: Jim Kohlberg

Šalis: JAV

Trukmė: 105 min
 

Gabrielis (akt. Lou Taylor Pucci) užkietėjęs melomanas, palikęs tėvų namus dėl skirtingų požiūrių į muziką ir gyvenimą. Praėjus dvidešimčiai metų Henris (akt. J.K. Simmons) ir Helen (akt. Cara Seymour) sužino apie auglį sūnaus smegenyse, paralyžiavusį jo atmintį. Negalėdamas gyventi sau įprasto gyvenimo, neprisimindamas vos prieš kelias sekundes įvykusio pokalbio, buvęs narkomanas Gabrielis gyvena ligos sukurtame kalėjime. Ieškodami būdų pagelbėti sūnui, stengdamiesi gaivinti jo atmintį, Henris ir Helen ima ieškoti alternatyvių gydymo būdų ir susiduria su muzikos terapeute Diana (akt. Julia Ormond) teigiančia, jog kai kurių žmonių smegenys reaguoja į muziką.

Picture
www.movies.com
Sutikęs išbandyti naująjį gydymo metodą, Henris bando ne tik padėti sūnui, tačiau ir ištaisyti praeityje padarytas klaidas, lėmusias ilgus nesimatymo metus ir nuoskaudas... Prasideda ilgas gydymo kelias, nuklotas Gabrielio mėgtomis dainomis, praeities prisiminimais ir bandymais sugrįžti į naują gyvenimą.

Šis filmas – viena JAV Nepriklausomo kino juosto pavyzdžių. Rodytas šiemetiniame Sundance kino festivalyje filmas sužavėjo žiūrovus savo nuotaika ir jaudino juos pasakojamos istorijos tikrumu. Kartkartėmis sunku patikėti, tačiau šis filmas sukurtas remiantis tikrais faktais, sudėtais į Oliverio Sackso knygą „Paskutinis hipis“ („The Last Hippie“).

Picture
www.movies.com
Įdomu tai, jog šis filmas - režisūrinis Jimo Kohlbergo, iki šiol krimtusio prodiuserio duoną, debiutas. Po tokių filmų pamiršti visus pasisakymus apie prisvilusius blynus ir nevykusius pirmuosius kartus, nes filmas iš tiesų puikus.

Labai mėgstu aktorių J.K. Simmonsą, tad žinoma, jog ir šįkart nepagailėsiu jam pagyrų. Įdomu stebėti kaip kietakaktis užsispyrėlis, sūnui brukantis savo muzikinį skonį, palaipsniui virsta tėvu, vardan savo sūnaus iš naujo pervertinančiu muziką ir pasiryžusiu didžiausiems žygiams net ir ligos patale. Ypatingai jaudinančios paskutinės filmo scenos, kuomet užsispyrėlis Henris padeda pirmąją plytą naujai besiformuojančioje sūnaus atmintyje. Paskutinės filmo scenos tampa jaudinančiu prisipažinimu meilėje, suskambančiu garsiau, negu nuoširdus tėvo atsiprašymas už praeities klaidas.

Picture
www.movies.com
Ši juosta – gana jaudinanti kelionė praeities labirintais, pasitelkiant muzikos galią gydant sužeistas smegenis. Neįtikėtina, kaip vos prieš akimirką buvęs žmogumi, nesuvokiančiu aplinkos reiškinių, vos suskambus pirmiesiems mėgiamų dainų akordams Gabrielis tampa tuo, kuo buvo prieš du dešimtmečius – guviu jaunuoliu, dievinančiu muzikos garsus. Kaip teigia filmo kūrėjai, kartkartėmis muzika veikia stipriau negu bet kokie narkotikai.

Picture
www.movies.com
Filme skamba tokių garsenybių kaip The Beatles, Bob Dylan, The Rolling Stones, Crosby, Stills, Nash ir, žinoma, Grateful Dead, dainos. Būtent pastarosios, mėgstamiausios pagrindinio veikėjo grupės dainos „The Music Never Stopped“ garbei, pavadintas filmas.

„Muzika niekuomet nenutyla“ neabejotinai rekomenduoju užkietėjusiems melomanams, norintiems išvysti tėvo ir sūnaus santykių dėlionę muzikiniame fone.

Leave a Reply.


UA-35502470-1