Picture
www.l.yimg.com
Karinė drama

Režisierius: Luis Mandoki

Šalis: Meksika, JAV, Puerto Rikas

Trukmė: 120 min

 
Devintasis dešimtmetis. Vienuolikametis Chava (vaidina akt. Carlos Padilla) – berniukas, gyvenantis su mama (vaidina akt. Leonor Varela), broliu (vaidina akt. Adrian Alonso) ir seserimi (vaidina akt. Ana Paulina Caceres). Tėvui palikus šeimą Chava tampa šeimos galva ir vyriausiuoju jos vyru. Berniukas stengiasi padėti mamai išlaikyti šeimą, o kur dar mokslai, kasmet spaudžiantys vis smarkiau. O aplinkui siaučia pilietinis Salvadoro karas. Naktimis griaudi sprogimai, netyla automatų šūviai ir vienas po kito žūva Chavos draugai, su kuriais dar vakar berniukas žaidė gatvėje.

Picture
www.kineforum.files.wordpress.com
Chavos mama su nerimu ir baime laukia dvyliktojo sūnaus gimtadienio. Nelaimingas skaičius dvylika reiškia, jog tau laikas į kariuomenę. Keli mėnesiai intensyvaus verbavimo ir tampi negailestingu kariūnu, pasiruošusiu žudyti už ne vietoje ir ne laiku ištartą žodį. Tačiau Chava nenusimena – jis drąsus, pasiryžęs apginti šeimą ir net negalvoja apie kariuomenę – berniuko širdis miškuose, kartu su pasipriešinimo judėjimą organizuojančiais partizanais bei pirmąja meile, dėl kurios taip nesinori palikti gimtųjų vietų.

Picture
www.uhu.es
Tikrais faktais paremta istorija, sukurta remiantis rašytojo Oscar Orlando Torres, parašiusio filmo scenarijų, gyvenimo istorija ir vaikystės išgyvenimais. Puikus filmas, stebinantis netikėtumais – peržiūros metu režisierius sumaniai žaidžia žiūrovo jausmais ir kartkartėmis nebežinai ko tikėtis – naivaus vaikų dialogo ar kraują stingdančių susišaudymų. Visą filmą nuosekliai lydi tik baimė, jaučiama kiekvienam kadre ir įpinama net į pačius optimistiškiausius epizodus. Baimė, kuri įsiveržia į kiekvieno gyvenimą ir sujaukia įprastą kasienybę.

Picture
www.blogs.warwick.ac.uk
„Nekalti balsai“ – tai kino juosta, kvepianti pirmąja meile ir permelkta baimės. Tai filmas, padaręs man be galo didelį įspūdį. Buvau sužavėta meistrišku operatoriaus darbu, o pagrindinio vaidmens atlikėjas, aktorius Carlos Padilla, įkūnijęs dvylikametį Chavą, parklupdė mane ant kelių – jo vaidyba absoliučiai nuostabi! Kai kas man sakė, kad tai tėra optinė apgaulė, nes pietiečiai - be galo išraiškingų veido bruožų žmonės, tad būtent tie bruožai ir lemia personažo įtaigumą. Deja, ne kiekvienas ryškių veido bruožų turi talentą ar gebėjimą vaidinti, juolab, daryti tai įtikinamai, kai tau vos devyneri ir tai yra pirmas filmas tavo karjeroje. Įtaigus skausmo, baimės, nežinios perteikimas kino žiūrovui, pasitelkiant mimiką ir akių kontaktą – didelis meistriškumas. Dažniausiai tai pasiekiama stambiu planu filmuojant aktoriaus veidą, taip kadrui suteikiant daugiau dramatiškumo. Šioje juostoje vietomis to net nereikia – žiūrovas junta nuo pagrindinio juostos veikėjo sklindančius jausmus ir aiškiai supranta ką tą akimirką jaučia Chava. Turiu pripažinti, kad mažamečiui Carlosui Padilla patikėtas gana sunkus vaidmuo - jausmus ir emocijas išreikšti kūno kalba, kas ne visada įtikinami pavyksta net ir suaugusiems aktoriams, ką jau kalbėti apie vaikus.

Picture
www.uthavi.de
Neabejoju, kad šis vyrukas turi didelį aktoriaus potencialą ir jeigu ateityje jis tobulės, nesustodamas augs kaip aktorius ir neužmigs ant laurų, išlieka didelė tikimybė, jog gimtoji Meksika, Puerto Rikas, galbūt net ir JAV kris jam po kojomis, o prestižiškiausi kino apdovanojimai keliaus būtent į jo lentynėles.

Jūratė
5/4/2011 05:00:26 pm

Absoliučiai sužavėta. Drąsiai krikštiju vienu geriausių mano matytų filmų. Su malonumu sėdžiu ir suku atmintyje matytą vaizdą :)

Reply
Rytis
9/4/2011 03:51:03 am

Pritariu. Aukščiausi balai šitam filmui.

Reply
Ramūnas
11/4/2011 07:45:09 pm

Ni pridėsi - nei atimsi, puiku

Reply
rokis balbo
22/4/2011 02:50:25 pm

Stipru! Patiko

Reply
Artas
9/5/2011 06:01:32 am

Nezinau kiek tame vaikinuke aktoriaus talento,bet labai israiskingos akys,veido bruozai,plastika ir pan.,nezinau kiek jo laukio kino apdovanojimu,bet paneles eileje jau laukia,netgi tos kurios dar ir negime

Reply
23/8/2011 04:45:59 am

Pats geriausias filmas, kokį esu mačiusi.

Reply
sK
30/11/2011 09:35:33 pm

jei šitas patiko - rekomenduoju "Turtles can fly"

Reply
ugne
22/6/2012 10:08:02 pm

Labi stiprus ir jaudinantis filmas. Patiko

Reply
22/6/2014 06:50:59 pm

Nezinau ka cia parasius..

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1