Picture
Komedija, drama

Režisierius: Liev Schreiber

Šalis: JAV

Trukmė: 106 min
 

Tai pirmas ir kol kas vienintelis Holivudo aktoriaus Lievo Schreiberio filmas. Turiu pripažinti, kad režisūrinis debiutas gavosi daugiau nei puikus.

Džonatanas Safranas Foeris (vaidina akt. Elijah Wood) - skrupulingas, drovus ir labai pedantiškas. Vaikinas bijo šunų, nevalgo mėsos ir yra žydas. Jo kambarys mirga nuo kolekcionuojamų tėvynainiams priklausiusių daiktų, supakuotų į plastikinius maišelius ir sukabintų ant sienos. Ir dar jis rašo knygą apie savo tautą ir jos praeitį.

Picture
www.movies.com
Močiutei gulint ligos patale į Džonatano rankas patenka nuotrauka, kurioje jo senelis vaizduojamas su nepažįstama moterimi. Vedinas smalsumo Džonatanas susikrauna lagaminą ir iškeliauja į Ukrainą – šalį, iš kurios kilusi mergina iš nuotraukos, Antrojo pasaulinio karo metais jo seneliui išgelbėjusi gyvybę. Vos išlipus Ukrainoje Džonataną pasitinka Aleksas (vaidina akt. Eugene Hutz) – sportiniu kostiumu vilkintis ir laužyta anglų kalba bendraujantis jaunuolis, tapsiantis jo gidu. Pasibaisėjus savo vedliu Džonatano laukia dar dvi staigmenos – jo vairuotojas – bambeklis Alekso senelis (vaidina akt. Boris Leskin), įsivaizduojantis esą aklas, o Džonatano pakeleivis – nedraugiškas šuo juokingu vardu Semi Deivis Džiunior Džiunior. Štai taip ir prasideda jų kelionė ieškant praeities gijų.

Picture
www.movies.com
„Nepaprasta kelionė“ art - house stiliaus kokteilis su Kusturiciškais prieskoniais neabejotinai patiksiantis pastarojo režisieriaus gerbėjams ir nestandartinio kino gerbėjams. Senelis, anūkas, pakvaišęs jų šuo ir Amerikos žydas sudaro nepakartojamą tandemą ir suka filmo ašį apie save, žiūrovui neleisdami nuobodžiauti nei akimirkai.

Čia pašaipiai vaizduojamos tautybės, pabrėžiami keisčiausi ir kitoms tautoms nesuvokiami bruožai, o visa tai regime nuostabiame Ukrainos fone – beribiai laukai, žalios pievos ir tas pasakiškas saulėgrąžų laukas finalinėse scenose... Nuotaikingas garso takelis ir puikus operatoriaus darbas filmą daro ryškiu ir sultingu, kas priverčia filmą stebėti kaip katinui ant saulės – murkiant iš malonumo.

Picture
www.movies.com
Elijah Wood, skrupulingas ir atsargus amerikietis neįtikėtinai gerai perteikia savo emocijas mimika, o jo nuolatinė nuostabos būsena ir didelės išpūstos akys atrodo labai natūraliai ir paverčia jį naiviu ir kartais kvailokai atrodančiu amerikiečiu Ukrainos fone. 

Filmas lengvai pereina nuo komedijos prie dramos, lengvas humoras, kuriantis nuostabią atmosferą palengva tampa skaudžių prisiminimų virtine, liečiančia Antrąjį Pasaulinį karą ir jo metu išžudytus žydus.

Picture
www.movies.com
Filmo siužetas iš tiesų nėra toks paprastas koks gali pasirodyti pradėjus žiūrėti šį filmą. Filme nagrinėjama iš tiesų labai įdomi tema – praeities pėdsakai, lydintys mus visą gyvenimą ir tampantys mūsų dalimi, neįprastai lengvai paliečiama genocido tema, nieko neteisiant ir nesileidžiant į diskusijas.

Turiu pasakyti, kad tokie subtilūs, žavūs ir įvairiapusiški filmai sutinkami gana retai, tad žiūrėti iš tiesų verta.

24/5/2011 12:45:19 am

Labai įdomus, su subtiliu humoru filmas. Personažai išties spalvingi :)

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1