Picture
www.popstar.com
Muzikinė romantinė drama

Režisierius: Herbert Ross

Šalis: JAV

Trukmė: 107 min                                                                               
 

Turiu pripažinti, jog šią juostą žiūrėjau tik todėl, jog šių metų lapkričio 4 dieną Lietuvos kino ekranus turėjo pasiekti, tačiau juose nebus rodoma šiuolaikinė šio filmo versija, režisuojama Craigo Brewerio, tad derėtų palyginti šias dvi juostas. Būtent smalsumo vedama įsijungiau 1984 – ųjų versiją ir pradėjau tikėti, kad 2011 - ųjų variantas jos neperspjaus.

Picture
Į mažą provincijos miestelį iš didmiesčio atvykęs Renas Makormikas (akt. Kevin Bacon) mokosi naujų gyvenimo taisyklių. Čia nėra alkoholio, o šokiai ir roko muzika uždrausti kaip blogį lemiantys veiksniai. Dvasinis miestelio vadovas, kunigas Mūras (John Lithgow) piestu stojasi prieš bet kokias naujoves ir bandymus pažaboti miestelio tvarką bei bando tinkamai auklėti dukterį. Dvasininko dukra Arielė (akt. Lori Singer) – velnio nešta ir pamesta gražuolė, nebijanti pavojų ir nerianti į patį įvykių sūkurį. Dievinanti šokius, roko muziką ir svajojanti kuo greičiau pabėgti iš provincijos, mergina įsižiūri miestelio naujakurį ir net nenujaučia, jog artėja didelių permainų laikas.

Picture
www.bing.com
Renas, palaikomas geriausio draugo Vilardo (akt. Chris Penn) ir Arielės ryžtasi sudrebinti miestelį iki pamatų ir pradėti naują jo gyvavimo erą, tačiau kaip surengti visuotinius šokius, kuomet tavo kelyje stovi pats dvasininkas? 

„Pamišę dėl šokių“ – dinamiška, muzikali ir labai spalvinga juosta. Jau patys pirmieji filmo kadrai puikiai nuteikia ir priverčia pajusti nostalgiją devintajam dešimtmečiui bei sukelia norą trypti pagal muziką. Ir toks visas filmas – gyvybingas ir nenustygstantis vietoje, verčiantis šypsotis ir keliantis nuotaiką.

Picture
Lietuvą jau kelerius metus iš eilės krečiant šokių karštinei, toks filmas turėtų patikti visiems be išimties šokių ir muzikos gerbėjams. Ir nors pati asmeniškai ne itin žaviuosi filmais apie šokius, „Pamišę dėl šokių“ tapo išimtimi. Šis filmas išsiskiria puikiu garso takeliu, nebloga choreografija ir ne visai klišiniu siužetu, kadangi kai kuriose bendruomenėse šokiai ir pramoginė muzika iš tiesų buvo draudžiami kaip paleistuvystę skatinantys veiksniai.

Picture
www.kinopoisk.ru
Jaunas Kevinas Baconas žiūrovui demonstruoja savo puikų fizinį pasirengimą, šokio įgūdžius ir žavingą ištaršytą šukuoseną. Jo herojus – ant provincijos taisyklių nusispjovęs maištininkas, kurį išlaisvina, atpalaiduoja ir pozityviai nuteikia tik šokis ir muzika. Jis spinduliuoja energija ir jaunatviniu maksimalizmu bei visai neprimena vėlesnių Kevino Bacono herojų, didžioji dauguma kurių – blogiukai arba rimtuoliai iki pat panagių.

Picture
www.kinopoisk.ru
Priešingai Baconui, jo filmo partnerė Lori Singer man paliko ne itin malonų įspūdį – ji kiek šaltoka, neemocinga ir nuolat perlenkianti lazdą – didžiojoje daugumoje kadrų ji primena arba ledkalnio viršūnę, arba pernelyg besivaipančią paauglę ir tik keliose vietose jos buvimas iš tiesų džiugino.

Patiko Sarah Jessica Parker, visai nepanaši į darabartinę Sarah Jessica Parker ir jos vaikinas ekrane Chrisas Pennas – geriausias Reno draugas, visiškai nemokantis šokti.

„Pamišę dėl šokių“ 1985 – aisiais buvo nominuoti dviems Oskarams už dainas „Footloose“ ir „Let's Hear It for the Boy“, tačiau nei vieno iš jų nepelnė.


Picture
www.kinopoisk.ru
Beje, peržiūrėjusi naujojo „Pamišę dėl šokių“ varianto nuotraukas ir video medžiagą matau, kad greičiausiai neišvysime nieko naujo – manau, jog tai bus ta pati istorija, perkelta į šiuos laikus, pagardinta tuo, ko nebuvo pirmojoje dalyje (senojoje versijoje apie avariją tik kalbama, naujojoje ji parodoma ir pan.). Net pagrindinio herojaus automobilis, geltonas Volkswagen Beetle (jeigu klystu dėl gamintojo, prašau pataisykite), iš senojo filmo atkeliavo į 2011 – ųjų versiją. Tačiau, tikiuosi, jog imdami kurti juostos perdirbinį „Pamišę dėl šokių“ kūrėjai nesutryps gero savo pirmtakės vardo.


Keletas filme skambėjusių dainųLeave a Reply.


UA-35502470-1