Picture
www.movies.com
Fantastinė mistinė drama

Režisierius: Guillermo del Toro

Šalis: Ispanija, JAV, Meksika

Trukmė: 119 min

 
Ispanija. 1944 – ieji. Sukilėlių grupuotės buriasi miškuose ir kovoja su fašistais, bandydami nuversti diktatoriaus Franko režimą. Ofelija (vaidina akt. Ivana Baquero) – gražuolė mergaitė, gyvenanti savo susikurtame svajonių ir fantazijų pasaulyje. Kartu su besilaukiančia motina Karmen (vaidina akt. Ariadna Gil) jos atvyksta į Ofelijos patėvio Vidalio (vaidina akt. Sergi López) karinę būstinę. Pastarasis, despotiškas ir žiaurus Franko armijos generolas, bet kokia kaina siekia išvalyti apylinkių miškus nuo partizanų. Ieškodama  šilumos ir užuovėjos mergaitė greitai suvokia kas per žmogus yra jos patėvis, o matydama sergančią motiną vis labiau šliejasi prie namų tarnaitės Mersedes (vaidina akt. Maribel Verdú), kuri, jau senokai apgaudinėdama generolą, padeda miškuose besislapstantiems sukilėliams, kurių Vidalis taip nekenčia.

Picture
www.movies.com
Kartą Ofelija aptinka paslaptingą labirintą, į kurį ją atvilioja Fėja. Labirinto centre nusileidusi į požemį mergaitė aptinka Paną, požemio valdovą, tvirtinantį, jog mergaitė – tai senų seniausiai dingusi požemio princesė. Tačiau tam, kad grįžtų namo, susitiktų su išsiilgtu tėvu ir karaliautų, mergaitė privalo iki pilnaties įvykdyti jai patikėtas užduotis, kurios parodys ar ji iš tiesų yra ta, kuo ją palaikė Panas.


Picture
www.movies.com
Guillermo del Toro juostoje meistriškai pina dvi linijas – pasakiškąją, kupiną fantazijų ir tą, kurioje akis į akį susiduriame su realybe. Kuo žiauresnė esti realybė, tuo giliau Ofelija panyra į fantazijų pasaulį, kuriame susitinka su neregėtomis būtybėmis, priima sunkius sprendimus ir atlieka Pano jai patikėtas užduotis. Įdomu tai, jog visi Ofelijos veiksmai ir sprendimai fantastiniame pasaulį veikia jos kasdienybę ir realybę, todėl peržiūros metu po truputį nyksta riba tarp šių dviejų pasaulių ir kartais nebežinai kuriame iš jų esi dabar.

Picture
www.movies.com
Akį džiugina įspūdingi ir kokybiški specialieji efektai, leisiantys grožėtis požeminiu pasauliu ir neregėtomis būtybėmis, o centrinė filmo melodija – Mersedes dainuojama lopšinė Ofelijai ne kartą griebs už širdies.

Kino juosta, 2007 – aisiais iškovojusi tris Oskarus (geriausias grimas, geriausias operatorius, geriausias meninis apipavidalinimas) ir nominuota dar trims (geriausias užsienio filmas, geriausias originalus scenarijus, geriausias kompozitorius).

Picture
www.movies.com
„Pano labirintas“ – viena nedaugelio be galo vizualiai gražių fantastinių juostų. Skoninga, nepersūdyta, sukurta sveiko proto ribose. Juosta žavi savo gilumu, žiaurios realybės ir magiško pasakų pasaulio vaizdavimu. Viskas harmoninga, puikiai subalansuota, o pats mechanizmas veikia kaip kokybiškas šveicariškas laikrodis. Peržiūrėjau vienu įkvėpimu besižavėdama viskuo ką matau ekrane ir džiaugdamasi, kad pasaulyje yra tokių talentingų režisierių kaip Guillermo del Toro, su kaupu išpildančiu žiūrovo lūkesčius.


"Pano labirinte" skambanti Ofelijos lopšinė:
Nercė
13/3/2011 09:08:15 am

Mačiau šitą filmą jau senokai, bet su malonumu vėl jį prisiminiau. Įdomu, labai įdomu

Reply
Jūratė
14/3/2011 06:27:38 pm

Ypač ta paskutinė nuotrauka tokia "kviečianti pažiūrėti" :D
Žinok bijau žiūrėti :) Siaubų čia daug bus? Kraujo, smurto ir pan?

Reply
16/3/2011 02:32:59 am

Žinok nieko baisaus ten nėra - filmas fantastinis su pasakos elementais, vietomis yra kraujo, bet labai minimaliai, egzistuoja keli tokie simpatiški veikėjai kaip paskutinėje nuotraukoje, tačiau jie nebaisūs, čia ne siaubo filmas ir net netraukia į tą pusę, tad drąsiai žiūrėk :)

Reply
Jūratė
21/3/2011 09:29:55 pm

Išdrįsau ir pamačiau :) Labai labai labai patiko, seniai tokį gerą mačiau :)

Reply
1/12/2017 11:21:30 pm

The article posted was very informative and useful. You people are doing a great job. Keep going.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1