Picture
www.serseliafam.files.wordpress.com
Romantinė drama

Režisierius: Isabel Coixet

Šalis: Ispanija

Trukmė: 115 min


Hana (akt. Sarah Polley) – kurčia, tylos siena nuo pasaulio atsitvėrusi mergina, uoliai dirbanti fabrike. Išgyvenusi skaudžią gyvenimo tragediją, mergina tarsi sustoja laike, „užšaldo“ save kiaute ir eina per gyvenimą bijodama peržengti kasdienybės ribą. Išleista priverstinių atostogų, jų metu Hana susiranda kitą darbą naftos platformoje. Čia mergina slaugo sunkius nudegimus nelaimingo atsitikimo metu patyrusį Džozefą (akt. Tim Robbins), laikinai praradusį regėjimą. Apsigyvenusi naftos platformoje mergina laiką leidžia vienumoje, tik retkarčiais bendraudama su virėju, mechanikais ar okeanografu. Nuo Džozefo slėpdamasi tylos kiaute, pamažu mergina įgauna pasitikėjimą, o netikėtai jos gyvenime atsiradęs vyras pamažu griauna sienas, kuriomis apsistačiusi mergina saugosi nuo išorinio pasaulio smūgių. Tarp Hanos ir Džozefo ima megztis įdomūs ir keisti santykiai, paremti nutylėjimais, paslaptimis ir vis didėjančiu vienišų žmonių artumu.

Picture
www.movies.com
Filmas gana originalus ir netgi savotiškai keistas savo meilės istorija. Tačiau klysčiau, jeigu teigčiau, jog filmas pasakoja tik apie vyro ir moters meilę. Tai filmas apie meilę žmogui ir meilę gyvenimui. Juostoje pinasi kelios idėjos ir temos – meilė, karas, vienatvė, vidinis skausmas ir sielos stiprybė.

Pagrindinį vaidmenį atlikusi Sarah Polley  spinduliuoja ypatingą energiją ir ramybę. Trapi, įdomių veidų bruožų moteris savo herojams sugeba įžiebti neįtikėtinos ekspresijos ir stulbinamai perteikti jų emocijas mimika ir kūno kalba. Itin išraiškingas Sarah Polley veidas režisieriams leidžia sumažinti dialogų kiekį iki minimumo ir grožėtis moters talentu, paverčiančiu ją aktore, kurią sunku pamiršti vos pamačius.

Picture
www.listal.com
Nuo partnerės neatsiliko ir Timas Robbinsas – tvirtas, vyriškas, brandus. Dėl mylimos moters pasiryžęs neklausinėti apie praeitį, pamiršti ją ir tiesiog per gyvenimą eiti kartu.

Stilistiškai filmas itin paprastas, minimalistinis, nugludintas iki smulkmenų. Jokių nereikalingų žodžių, jokio šalutinio veiksmo ir nereikalingų sentimentų – tik jauki tyla ir 25 milijonai jūros bangų, besimušančių į naftos platformą.

Picture
Filmas įtraukia. Ir nesvarbu, kad jame nėra didingų peizažų, įspūdingų specialiųjų efektų ir kibirais semiamo veiksmo. Jame yra neišsemiamas švelnumas, jautrumas, kybantis ore ir dviejų žmonių istorija bei fizinis bei sielos skausmas, slypintis joje. Skausmas, paralyžiuojantis gyvenimą ir skausmas, sujungiantis pagrindinius herojus.

Tad „Paslaptingas žodžių gyvenimas“ - filmas apie mūsų nepaleidžiančios praeities svorį ir įtaką mūsų gyvenimams. Apie meilės jėgą, galinčia priversti mūsų gyvenimus suktis kita linkme ir sužeistos sielos skausmą ir jos stiprybę.

7/7/2013 07:13:28 pm

This is an interesting review. What you have shared with the readers is correct and thanks for that generosity. I have read your major writings and I see that you have great skills to narrate about a movie. Good show and keep it up.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1