Viena aktyviausių ir ištikimiausių www.kinokadras.lt  skaitytojų, Neringa, jau antrą kartą atsiuntė mums savo matyto filmo aprašą. Turbūt daugelis prisimena puikų jos debiutą aprašant jaudinantį ir dramatišką filmą „Senelytė“ (orig. „Бабуся“), tad, nekantriai laukdama dar vieno jos filmo aprašo, pagaliau laikau jį savo rankose ir džiugiai pristatau jums. Neringa teigia, jog „Patvirtinta kopija“ – geriausias jos šiemet matytas filmas. Po tokių žodžių ir aš nedelsdama skubu žiūrėti šią juostą ir džiaugiuosi su jumis galėdama pasidalinti puikiu jos aprašu!

Picture
Drama

Režisierius: Abbas Kiarostami

Šalis: Prancūzija, Italija

Trukmė: 106 min
 

Iranietis režisierius Abbas Kiarostami nukelia žiūrovą į nuostabias Toskanijos gatveles, kuriose žavioji prancūzaitė galerijos savininkė Elė (akt. Juliette Binoche) ir anglų rašytojas Džeimsas Mileris (pirmą kartą kine vaidinantis britų operos baritonas William Shimell), atvykęs pristatyti savo knygos apie originalius meno kūrinius ir jų kopijas, panardina žiūrovą į intelektualių pokalbių labirintus.

Picture
www.thecia.com.au
Jie turi tik vieną dieną...  Pokalbių temos pačios įvairiausios - meilė, menas, žmonių santykiai, vaikų ir tėvų elgesio peripetijos. Tema keičia temą, jos vystomos emocijų atspindyje, kurių tikrumu net nedrįstume suabejoti. Tai lyg žaidimas, kur bandome atrasti teisingą atsakymą. O gal vienintelės tiesos ir nėra? Gal tiesiog išties reikia pasaulį priimti kaip vaikui? Filme nuskamba mintis, jog vaikai sako akivaizdžius dalykus, bet mes jais netikime, tačiau jeigu tai pasako filosofai - mes jais žavimės. Galbūt mes per daug viską sureikšminame, o sureikšmindami nepastebime tikrojo grožio, kuris slypi  mažose detalėse, kasdieniniuose santykiuose, meno pasislėpusio gamtos lobynuose.

Picture
www.thecia.com.au
Vienoje kavinėje, jos savininkei Elę ir Džeimsą palaikius pora, prasideda žaidimas, kurio sąlygas jie abu priima be papildomų klausimų ar dvejonių. Jie įsijaučia į poros, pragyvenusios kartu 15 metų, santykius. Ši, prieš akis vykstanti drama yra tokia tikroviška, tokia emocionali, kad karts nuo karto imame abejoti ar tai išties nėra tikroji pora, kuri filmo pradžioje vaidino svetimus žmones? Tad kur tikrieji santykiai, o kur tik jų  kopija? 

Picture
www.thecia.com.au
Veikėjų dialogai atskleidžia tikrąsias tiesas, kurios yra akivaizdžios, bet dažnokai pasiklydusios erdvėje. Herojai, žaisdami savo sukurtą žaidimą dėlioja santykius lyg mozaiką. Su kiekviena detale kiekvienas iš jų atranda kažką naujo, vaizdas pasipildo naujomis spalvomis, naujais atradimais. Žaidimo sąlygos nuolat keičiasi ir partneris besąlygiškai priima naujas taisykles - atsakydamas ir vėl pakeisdamas žaidimo eigą. Ar ši santykių kopija neatvers kelio originalo atsiradimui?

Picture
www.thecia.com.au
Režisierius neduoda aiškių atsakymų, tad žiūrovui tenka narplioti voratinklį pačiam, besimėgaujant intelektualiais dialogais, žavėtis tikromis emocijomis, gaudyti mikroišraiškas veiduose, kurios yra ne mažiau iškalbingos, nei pasakyti žodžiai.

Šis filmas neapkrautas bereikalingomis detalėmis, visko yra tik tiek  kiek ir reikia - žmonės, gamta, menas, dialogai ir emocijos.

Picture
www.thecia.com.au
Pasakyti, kad šis filmas man patiko, tai reikštų nepasakyti nieko. Jis mane sužavėjo savo gilumu, nepriekaištinga aktorių vaidyba (Kanų kino festivalyje  Juliette Binoche už vaidmenį šiame filme pelnė geriausios aktorės apdovanojimą), pakerėjo intelektualiais dialogais, pasirinkta pateikimo forma, paslaptimi ir galimybe atverti kelius savo vaizduotei.
Leave a Reply.


UA-35502470-1