Picture
www.cinenredos.com
Romantinė drama

Režisierius: Barbra Streisand

Šalis: JAV

Trukmė: 132 min                                                                               
 

„Potvynių princas“ – tai antrasis dainininkės Barbros Streisand režisuotas pilnametražis filmas. Turiu pripažinti, kad ši moteris ne tik nuostabaus balso savininkė, tačiau ir puiki aktorė bei visai neprasta režisierė.

Tomas (akt. Nick Nolte) – vaikystėje daugybę skriaudų patyręs vyras, jų padarinius kenčiantis iki šiol. Bedarbis vyras gyvena su nemylima žmona Sale (akt. Blythe Danner), augina tris nuostabias dukteris ir kaltina tėvus dėl visų savo gyvenimo nelaimių.

Picture
Tomo dvynė sesuo Savana (akt. Melinda Dillon) – talentinga rašytoja, kenčianti nuo depresijos, išsivysčiusios vaikystėje. Prislėgta gyvenimo sunkumų moteris eilinį kartą nesėkmingai bando žudytis. Į nekenčiamą Niujorką dėl sesers atvykęs Tomas susipažįsta su sesers psichologe Suzana (akt. Barbra Streisand) ir pažada jai padėti rasti sesers ligos priežastis. Neilgai trukus Tomas tampa nuolatiniu Suzanos pacientu, ir, vardan sesers gerovės, ryžtasi moteriai atskleisti vaikystės košmarus, išskyrusius šeimą. Po truputį suartėjęs su Suzana Tomas randa joje meilę, kuri gesina jo sielos skausmą, nugali baimes ir įžiebia viltį gyvenimui.

Picture
„Potvynių princas“ – šiltos spalvinės gamos, šviesus ir labai jausmingas filmas. Kiekvienas juostos kadras alsuoja švelnumu, meile ir yra persigėręs nuostabia muzika. Na, ne veltui prie filmo vairo stojo Barbra Streisand.

Nickas Nolte puikiai įkūnijo savo personažą – šiaurietį liūdnomis akimis, kuris filmo eigoje pražysta tarsi gėlės žiedas. Iš pradžių aršus, net agresyvokas, nekenčiantis Niujorko vyras vos paliestas Barbros Streisand žavesio kerų ima skleistis kaip gražiausia gėlė, po lapelį demonstruojanti savo akinamą grožį. Moteryje radęs užuovėją, stiprybę, švelnumą, gesinantį jo atšiaurumą iš, regis, nepataisomo stuobrio, Tomas transformuojasi į mylintį džentelmeną, besilaikantį garbės kodekso taisyklių.

Picture
Nuostabi ir Barbra Streisand, kurią labai mėgstu tiek kaip aktorę, tiek kaip dainininkę. Ši moteris savyje turi šarmo ir žavesio, kurio neužgesintų net ant galvos uždėtas bulvių maišas. Ji kietakaktė, nagais ir dantimis kovojanti už jai brangius dalykus, nebijanti būti akiplėšiška, tačiau tuo pat metu trapi, pažeidžiama, jausminga ir reikalaujanti vyriškos globos. Tai moteris, kurioje viskas dera ir vien jos pasirodymas praskaidrina kai kuriuos filmo kadrus.

Picture
„Potvynių princas“ – tai ne eilinė melodrama apie meilę. Tai filmas, liečiantis dvasinės vienatvės ir vaikystės skriaudų temas. Jis demonstruoja kaip vaikystės vaizdiniai įtakoja visą mūsų gyvenimą, keičia žmogaus būdą ir kaip dvasinė vienatvė mažais žingsneliais žudo žmogaus asmenybę.

Juosta buvo nominuota Oskarui net septyniose kategorijose (geriausias pagrindinio vaidmens atlikėjas, geriausia antrojo plano aktorė, geriausias operatoriaus darbas, dekoracijos, muzika, scenarijus, geriausias metų filmas) ir, nors nei vieno iš jų nepelnė, užsitarnavo žiūrovų simpatijas ir palankumą kaip jausminga ir dramatiška istorija apie dviejų žmonių meilę, išgelbėjusią jų gyvenimus.

Apie filmą
28/10/2011 04:25:30 am

Pažiūrėjau ir aš :) Filmas man patiko. Tik nervina,kad tai jau antrasis B. Streisand filmas kuris baigiasi panašiai- myliu, bet nekovoju...
Prikibčiau prie daug ko filme, bet visumoje tai tikrai įdomus ir vertas dėmesio kūrinys

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1