Picture
www.movies.com
Nuotykių drama visai šeimai

Režisierius: Martin Scorsese

Šalis: JAV

Trukmė: 126 min
 

Vos sužinojusi, kad „Hugo“ rodymas Lietuvoje yra atšaukiamas, ėmiau piktintis ir likau nusivylusi, tačiau po filmo peržiūros supratau šio sprendimo motyvus. Vaikų auditorijai šis filmas gali pasirodyti  pernelyg sudėtingu ir net neįdomiu, kadangi kinas ir techniniai jo elementai domina toli gražu ne kiekvieną pyplį. Jeigu kalbėsime apie suaugusius, manau, jog tam, kad filmas užkariautų visas žiūrovo simpatijas, pastarasis turėtų justi meilę ir pagarbą kinui, bei, nors labai minimaliai žinoti pagrindinius jo atsiradimo momentus, kadangi kai kuriais atvejais gali kilti klausimų, atsakymų į kuriuos filmas nepateikia. Tačiau apie viską po truputį.


 
Picture
www.movies.com
Romantinė komedija, drama

Režisierius: Wes Anderson

Šalis: JAV

Trukmė: 94 min
 

Kai kurių žmonių užkietėjusiu keistuoliu laikomam autorinio kino atstovui, režisieriui Wesui Andersonui, tokių filmų kaip „Kelyje su „Dardžylingu“ (orig. „The Darjeeling Limited“, 2007) bei „Tenenbaumų šeima“ (orig. „The Royal Tenenbaums“, 2001) kūrėjui, „Mėnesienos karalystė“ tapo septintuoju pilno metro karjeros filmu. 65-ąjį Kanų kino festivalį atidaręs ir konkursinėje programoje besivaržęs filmas nuo pat pradžių pelnė aibę palankų įvertinimų ir buvo laikomas stipriu konkurentu Auksinei palmės šakelei gauti, kurią galutinėje įskaitoje jau antrą kartą nusičiupo austras Michaelis Haneke – nuolatinis kino festivalių prizininkas, šiemet pristatęs dramą „Meilė“ (orig. „Amour“, 2012). Nepaisant to, jog W. Anderseno karjeroje vizualiai gražiausias filmas „Mėnesienos karalystė“ iš Kanų grįžo tuščiomis, santūrumu ir griežtumu garsėjantys Kanai įrodė, jog yra atviri įvairaus plauko ir žanro filmams bei į savo sales įsileido juoko, vaikiško naivumo, nerūpestingumo ir tapo bene labiausiai apkalbinėjamu šių metų kino festivaliu.


 
Picture
Romantinė komedija, drama

Režisierius: Patrice Leconte

Šalis: Prancūzija

Trukmė: 82 min

Nuo mažų dienų įsimylėjęs kirpyklą ir joje dirbusią madam Shaeffer (akt. Anne-Marie Pisani), kvepėjusią skutimosi losjonu ir meile, jau būdamas dvylikos Antuanas (akt. Jean Rochefort) tvirtai žinojo, jog ves tik kirpėją. Po daugelio metų vyras sutinka Matildą (akt. Anna Galiena) ir jau per pirmąjį jų susitikimą pasiperša nepažįstamajai. Tarp gražuolės moters ir jau pagyvenusio vyro įsiplieskia aistringas jausmas, o jauki nedidelė kirpyklėlė tampa jų meilės uostu, glaudžiančiu dvi karštas įsimylėjėlių širdis.


 
Picture
www.movies.com
Drama

Režisierius: Jim Kohlberg

Šalis: JAV

Trukmė: 105 min
 

Gabrielis (akt. Lou Taylor Pucci) užkietėjęs melomanas, palikęs tėvų namus dėl skirtingų požiūrių į muziką ir gyvenimą. Praėjus dvidešimčiai metų Henris (akt. J.K. Simmons) ir Helen (akt. Cara Seymour) sužino apie auglį sūnaus smegenyse, paralyžiavusį jo atmintį. Negalėdamas gyventi sau įprasto gyvenimo, neprisimindamas vos prieš kelias sekundes įvykusio pokalbio, buvęs narkomanas Gabrielis gyvena ligos sukurtame kalėjime. Ieškodami būdų pagelbėti sūnui, stengdamiesi gaivinti jo atmintį, Henris ir Helen ima ieškoti alternatyvių gydymo būdų ir susiduria su muzikos terapeute Diana (akt. Julia Ormond) teigiančia, jog kai kurių žmonių smegenys reaguoja į muziką.


 
Picture
www.movies.com
Drama, trileris

Režisierius: Lynne Ramsay

Šalis: Didžioji Britanija, JAV

Trukmė: 110 min
 

2011-aisiais Kanų kino festivalyje Auksinei palmės šakelei nominuotas filmas – vienas stipriausių šiųmetinio Kino Pavasario filmų. Įdomiai komponuojamas ir sukrečiantis, gana lėtas ir tingus filmas eigoje užduoda aibę klausimų, tačiau nesivargina pateikti atsakymų. Žiūrovas junta, jog kadre besiblaškančios ir išgąsdintos Evos (akt. Tilda Swinton) gyvenimą sukrėtė įvykis, apie kurį tegalime spėlioti, o tuo tarpu režisierė Lynne Ramsay palengva vis didina įtampą, tarsi pareikšdama, jog atsakymų dar teks palūkėti.


 
Picture
www.movies.com
Drama

Režisierius: Jean-Marc Vallée

Šalis: Kanada, Prancūzija

Trukmė: 120 min
 

Rašydama apie „Café de Flore“ užsiminiau, jog šiųmetiniame Kino Pavasaryje filmas yra realus kandidatas pelnyti žiūrovų simpatijų prizą, tačiau iš tiesų manau, jog iš jo rankų šį apdovanojimą nukniauks „Neliečiamieji“. Muzikalus ir jautrus filmas, prisodrintas geru humoru neabejotinai patiks didžiajai daugumai jį mačiusių žiūrovų, o jaudinanti draugystės kelionė įsimins ne vienam Kino Pavasario žiūrovui. Ir nors iškart užbėgsiu įvykiams už akių ir pasakysiu, jog „Neliečiamieji“ – anoks kino šedevras, tačiau reikia pripažinti, jog filmo žanras, šviesi jo aura ir spinduliuojama gera nuotaika paperka žiūrovus ir leidžia jiems maloniai praleisti visas 120 juostos peržiūros minučių.


 
Picture
www.hollywoodreporter.com
Drama

Režisierius: Jean-Marc Vallée

Šalis: Kanada, Prancūzija

Trukmė: 120 min

2012-ųjų Kino Pavasario komanda šį filmą vadina visos komandos favoritu ir numylėtiniu, tad daugelis net neabejoja, jog būtent ši juosta šiemet nuskins žiūroviškiausio filmo laurus. Pritariu nuostatai, kad šis filmas yra realus pretendentas šiam titului, tačiau sunku paneigti faktą, jog šiųmetinėje Kino Pavasario programoje, kuri išsiskiria itin didele stiprių ir gerų filmų gausa, tokių pretendentų yra ir daugiau, tačiau apie kai kada nors kitąkart.

„Café de Flore“ lygiagrečiai pasakojamos dvi skirtingos, ir, regis, nesusijusios meilės istorijos, kurias skiria net kelių dešimtmečių laikotarpis ir vienas nuo kito nutolę žemynai.


 
Picture
Romantinė drama

Režisierius: Xavier Dolan

Šalis: Kanada

Trukmė: 95 min
 

„Įsivaizduojamos meilės“ – tai tikrų tikriausia staigmena ir velniškai skanus saldainis, suvyniotas į šiugždantį popierių. Jau patys pirmieji filmo kadrai priverčia suklusti, išsišiepti iki ausų ir aukštai pakėlus antakius nekantriai laukti tęsinio. Nepaisant įdomios pradžios, filmo užuomazgą galima pavadinti gana lengvai nuspėjama, tačiau tai kompensuoja netikėtas juostos finalas.

Šios daugeliu atžvilgiu netikėtos juostos autorius – vos 22-ejų režisierius Xavieras Dolanas, neslepiantis savo netradicinės lytinės orientacijos ir pristatęs vos antrą savo režisuotą filmą. Jaunuolis ne tik sukūrė visapusiškai įdomią ir daugiasluoksnę juostą, tačiau ir dar kartą patvirtino savo, kaip itin perspektyvaus kūrėjo statusą.


 
Picture
www.movies.com
Sportinė drama

Režisierius: Gavin O'Connor

Šalis: JAV

Trukmė: 140 min
 

„Kovotojai“ – tai vienos šeimos istorija, kurios centre - dviejų brolių ir tėvo konfliktas. Trijulė mano esą išduoti vienas kito, todėl griežia dantį ir užkerta kelią bet kokiam galimam bendravimui. Brendanas (akt. Joel Edgerton) – fizikos mokytojas, dviejų dukterų tėvas ir rūpestingas šeimos vyras. Tomis (akt. Tom Hardy) – savyje užsisklendęs karys, bandantys sugydyti sužeistą sielą. Bandydamas prasimanyti pinigų vaikinas ketina grįžti į kovų be taisyklių ringą ir kreipiasi pagalbos į tėvą (akt. Nick Nolte) – kadaise garsiu buvusį trenerį. Pastarasis – buvęs alkoholikas, sugriovęs šeimą ir atgailaujantis už praeities klaidas, kurių sūnus negali jam atleisti.

Gresiant prarasti gyvenamąjį būstą, Brendanui taip pat gimsta idėja grįžti į ringą ir tokiu būdu ištraukti šeimą iš duobės. Ruošdamasis dalyvauti kovų be taisyklių turnyre vyras pasiekia finalą, kuriame jo laukia sunkiausiai įveikiamas priešininkas – brolis...


 
Picture
www.moviemusereviews.com
Drama

Režisierius: Martin Brest

Šalis: JAV

Trukmė: 157 min
 

Čarlis Simsas (akt. Chris O'Donnell) – talentingas, tačiau iš nepasiturinčios šeimos kilęs koledžo studentas, bandantis sutaupyti pinigų kelionei namo. Koledže radęs skelbimą vaikinas susigundo lengvu uždarbiu – 300 JAV dolerių už savaitgalį, praleistą prižiūrint aklą karo veteraną, leitenantą Frenką (akt. Al Pacino). 

Pagyvenęs niurzga stojasi piestu prieš visą pasaulį ir nei akimirkai nenustoja piktintis. Neblėstančia meile moterims ir gyvenimo alkiu išsiskiriantis vyras, čiupęs savo naująją auklę Čarlį, suorganizuoja išvyką į Niujorką, kur ketina surengti paskutinį pasispardymą ir išdidžiai nusišauti. Prabangus viešbutis, ištaigingas restoranas, kuklumu nekvepiantis limuzinas ir paskutinė moteris jo gyvenime – Frenkas nutarė kaip reikiant pasilinksminti!UA-35502470-1