Picture
www.europeanfilmacademy.org
Drama

Režisierius: Mads Matthiesen

Šalis: Danija

Trukmė: 92 min
 

„10 valandų iki rojaus“ – pirmasis režisieriaus Madso Matthieseno pilno metro filmas, sukurtas vystant 2007-aisiais pristatyto trumpo metro filmo „Denisas“ (orig. „Dennis“) istoriją. Abiejuose filmuose pagrindiniu veikėju tapęs profesionalus kultūristas Kimas Koldas - mažų mažiausiai įspūdingas. 193 cm ūgio, 140 kilogramų svorio raumeningas milžinas, prabylantis giliu ir ramiu balsu griauna visuomenėje vyraujančius mitus apie kultūristus ir parodo, jog net ir milžinais vadinamuose vyruose kartais slepiasi maži ir baikštūs berniukai. Puikiai savo vaidmenį atlikęs ir vidinius savo herojaus išgyvenimus perteikęs vyras, matyt, šiandien galėtų vadintis ne tik eks futbolininku ir kultūristu, tačiau ir ganėtinai neblogu aktoriumi, šiuo metu besifilmuojančiame 6-ąjame „Greiti ir įsiutę“ (orig. „The Fast ant the Furious 6“) epizode.

Picture
www.annlind.com
Sundance kino festivalyje už geriausią režisūrą apdovanotas filmas stebina savo paprastumu. Gana statiška ir lėta juosta, kurioje nerasite jokių staigių ar netikėtų siužeto vingių 92 peržiūros minutes paverčia vos viena akimirka, kurioje verda realybė, apipinta žemiškais ir paprastais norais.

Denisas (akt. Kim Kold) – giliomis raukšlėmis išvagotas 30 metų raumenų ir tatuiruočių kalnas, gyvenantis su mama (akt. Elsebeth Steentoft). Pastaroji – nervinga ir valdinga asmenybė, reguliuojanti kiekvieną kultūrizmu užsiimančio sūnaus žingsnį. Dienoms slenkant namai – sporto salė – namai režimu, Deniso gyvenime nelieka vietos pramogoms ir moterims, šalia kurių jis tampa tylinčiu, žemyn akis nudelbusiu vyruku. Nepaisant to, tarsi vaikas naivus geraširdis vyras svajoja apie tikrą meilę, šeimą ir kitokį gyvenimą. Vieną dieną, tarsi pelė po šluota gyvenęs Denisas ryžtasi paprieštarauti mamai ir išvykti į Tailandą, kur, anot gandų, susirasti žmoną – vieni juokai. Auksine širdim apdovanotas milžinas leidžiasi į meilės paieškas, tačiau net ir viešint Tailande visų pirma derėtų užsukti į sporto salę...

Picture
www.scanorama.lt
„10 valandų iki rojaus“ galima būtų pavadinti nepelnytai mažai dėmesio gavusiu Scanoramos filmu, kurio, deja, Klaipėdos ir Šiaulių žiūrovai taip ir neišvys. Stipri danų drama apie bandymus būti savimi nepriklausomai nuo aplinkybių ir, iš pirmo žvilgsnio, naivias meilės paieškas, žiūrisi vienu įkvėpimu. Juosta kiek dramatiška, tačiau tuo pačiu kupina komiškų situacijų, kartkartėmis keliančių šypseną. Ko vertos vien scenos, kuomet ketvirtą dešimtį skaičiuojantis tatuiruotas raumenų kalnas droviai nuleidžia akis, klausydamasis nesibaigiančių mamos priekaištų ir leidžia jai reguliuoti kiekvieną savo žingsnį, nori nenori išspaudi šypseną. 

Picture
www.scanorama.lt
„10 valandų iki rojaus“ – tai šilta ir švelni drama apie asmenybės brendimą, šeimos saitus ir tėvų įtaką mūsų gyvenimams. Įtaigi ir tikroviška juosta paneigia visuomenėje vyraujančius stereotipus apie kultūristus ir pristato vieną jų – geraširdį, pagarbų ir mielą vyrą, teieškantį meilės ir žmogiškosios šilumos.

Rekomenduoju. Ir ne tik tiems, kurių santykiai su tėvais daugiau ar mažiau komplikuoti.

KeyKey
19/11/2012 08:08:49 pm

Nesutikčiau dėl sakinio "griauna visuomenėje vyraujančius mitus apie kultūristus ir parodo, jog net ir milžinais vadinamuose vyruose kartais slepiasi maži ir baikštūs berniukai" :)
Kaip tik stereotipas ir yra, kad kultūristai tampa kultūristais todėl, kad viduje yra silpni baikštūs berniukai, kurie augina raumenys norėdami tai kompensuoti. Čia, kaip ir mažapimpiai žemaūgiai būtinai didelę mašiną vairuoja, kad kompensuoti savo trūkumus.

Reply
KeyKey
26/5/2013 10:17:29 pm

CITATA: Sundance kino festivalyje už geriausią režisūrą apdovanotas filmas stebina savo paprastumu. Gana statiška ir lėta juosta, kurioje nerasite jokių staigių ar netikėtų siužeto vingių 92 peržiūros minutes paverčia vos viena akimirka.

Tai ir yra didžiausias filmo minusas. Lėėėėtas, statiškas... pernelyg paprastas ir primityvus pastatymas. Ir siužetas nepralekia, kaip viena akimirka, o atvirkščiai, filmas atrodo ilgesnis, kankinantis, vis nesulauki, kol kažkas nutiks, dėl ko būtų galima pergyventi. Atrodo, lyg kamštyje autobusas sustotų, žiūri pro langą į žmones, bet nori, kad kuo greičiau autobusas pajudėtų, ir nuvažiavęs visai nesuki galvos.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1