Picture
Dykumų gėlė (2009)/ Desert Flower

Biografinė drama

Režisierius: Sherry Horman

Šalis: Anglija, Vokietija, Austrija

Trukmė: 120 min

Drama, nagrinėjanti itin skaudžią ir aktualią temą- moterų apipjaustymą. Somalyje ir kai kuriose kitose šalyse moterys apipjaustomos pašalinant genitalijas, o tarpvietė užsiuvama paliekant degtuko galvutės dydžio angą. Tik apipjaustytos moterys laikomos švariomis, ir tik tokios imamos į žmonas, nes tikima, kad jos bus ištikimos. Pirmąją vestuvių naktį vyras peiliu arba skustuvu „atidaro moterį“ ir tik tada įvyksta sueitis. Kasmet tūkstančiai mergaičių nukraujuoda apipjaustymo metu, dar tiek pat miršta gimdydamos su vaiku pilve arba pirmosios vestuvių nakties metu, kuomet vyras prapjauna ne tik užsiūtą tarpvietę, bet ir giliau esančius organus, šlaplę. Kasdien pasaulyje apipjaustoma 6000 mergaičių, išgyvena tik dalis jų. Jungtinių tautų Organizacija aktyviai kovoja bandydama uždrausti šį žiaurų paprotį, bet tai tik lašas jūroje.  

Waris (vaidina akt. Liya Kebede) - jauna somalietė, viena iš daugelio žiauraus šalies papročio aukų. Pabėgusi iš gimtinės dar būdama paauglė mergaitė apsistoja Londone. Skurdas, badas ir sunku emigrantės dalia. Vieną dieną Waris sutinka Marylin (vaidina akt. Sally Hawkins) - beviltiškai balerina tapti bandančią merginą, kuri padeda somalietei atsistoti ant kojų ir patikėti savimi. Moterų draugystė, Pelenės virtimas princese tuo pačiu metu išsaugant žmoniškąsias vertybes ir meilė, kuri, atrodytų, nugali viską, biografinėje dramoje „Dykumų gėlė“.  

Beje, siūlau atkreipti dėmesį į neblogą šio filmo garso takelį. Dvi pagrindines kino juostos dainas galite perklausyti žemiau.
   
Picture
www.unicef.org
Visi nematomi vaikai (2005)/ All the Invisible Children

Muzikinė drama

Režisierius: Mehdi Charef, Emir Kusturica, Spike Lee, Kátia Lund, Jordan Scott, Ridley Scott, Stefan Veneruso, John Woo

Šalis: Prancūzija, Italija

Trukmė: 124 min

8 režisierių -  Mehdi Charef, Emir Kusturica, Spike Lee, Kátia Lund, Jordan Scott, Ridley Scott, Stefano Veneruso ir John Woo susivienijimas, leisiantis iš arčiau pažvelgti į skirtingų pasaulio šalių vaikų gyvenimus. Skaudūs išgyvenimai, ligos, nepriteklius ar prabanga, neužmirštama vaikystė - visa tai išvysite juostoje „Visi nepastebėti vaikai".


   
Before Flying Back to Earth (2005)
Dokumentika

Režisierius: Arūnas Matelis

Šalis: Lietuva

Trukmė: 52 min

Lietuvių režisieriaus Arūno Matelio filmas, 2007- aisiais apdovanotas Nacionaliniu Amerikos Režisierių gildijos apdovanojimu už geriausią 2006- ųjų režisieriaus darbą dokumentikoje, pasakoja apie vieną baisiausių XXI amžiaus ligų- vėžį. 

Veiksmas vyksta vaikų ligoninės Onkologiniame skyriuje, pagrindiniai herojai- mažieji ligoniukai, atkakliai kovojantys su liga ir be galo norintys gyventi. Deja, pasiseka ne visiems...

  
  
Picture
www.movies.com
Boy A (2007)

Kriminalinė, romantinė drama

Režisierius: John Crowley

Šalis: Anglija

Trukmė: 106 min

Vaikystėje padaryta klaida gali sugriauti visą tolesnį tavo gyvenimą.

Jack (vaidina akt. Andrew Garfield) - aštuoniolikametis vaikinas, neseniai išleistas iš kalėjimo, kuriame kalėjo už itin šiurpų nusikaltimą. Pasikeitęs vardą jaunuolis bando pamiršti praeitį, kabintis į gyvenimą ir integruotis į visuomenę, tačiau vieną dieną baisi ir atrodytų, kruopščiai saugota paslaptis iškyla į paviršių, sugriaudama ramų Jack‘o gyvenimą ir privertusi iš naujo išgyventi vaikystės baisumus.

Taip jau yra, bet gyvenime padarius vieną vienintelę klaidą, žmonės tave pasmerks, net nebandydami prisiminti kiek gero esi padaręs.

Kino juosta sukelianti daugiau klausimų, nei duodanti atsakymų.

  
Picture
www.movies.com
Juno (2007)

Komedija, drama

Režisierius: Jason Reitman

Šalis: JAV

Trukmė: 96 min

Dar viena kino juosta, nagrinėjanti itin aktualią šių dienų problemą- paauglių nėštumą. Visi suvokiame, kad nėra gerai, kuomet paaugliai pernelyg anksti pradeda lytinį gyvenimą, dažniausiai vedini smalsumo, o ne didelės meilės ar poreikio.

Juno (vaidina akt. Ellen Page) - viena tų paauglių, pastojusių pernelyg anksti. Pati būdama vos šešiolikos, mergina laukiasi ir tvirtai nusprendžia atiduoti savo kūdikį įsivaikinimui. Tam pritaria ir Paulie (vaidina akt. Michael Cera) - būsimasis kūdikio tėvas, labiau primenantis nevykėlį, o ne rimtą vyrą. Vis labiau artėjant gimdymui Juno ima blaškytis, nes jaunos poros, kuri ketina įsivaikinti merginos kūdikį santuoka braška, o pati mergina nebežino ko nori.

Kaip gyventi toliau, kuomet žinai, jog kažkur šalia gyvena tavo vaikas, kuri jau nebepriklauso tau? Ar neteks ateityje gailėtis dėl jaunystėje padarytų klaidų?

Nerce
1/12/2010 01:13:06 am

Viskas labai įdomu!!! Pagaliau ir LT turėsime įdomią, informatyvią svetainę kino mėgėjams .Super

Reply
Gaiva
19/12/2010 11:45:51 pm

Tikrai super filmas, siūlau pasižiūrėti visiems kurie domisi rimtais filmais, paremtais tikrais faktais. Smagu, kad turime tokią puikią svetainę kino mėgėjams.Tiesiog puiku. Lauksiu panašaus pobūdžio filmų pasiūlymų.

Reply
Kleckas
9/2/2011 07:22:33 pm

Desert Flower ir Boy A stulbinantys ir šokiruojantys, nuostabūs

Reply
skrisk
30/11/2011 10:04:03 pm

nežinau ar su rekomendacija taip tiksliai pataikysiu į seriją "kas dedasi pasaulyje", bet siūlau šiuos:
1. Chop Shop (2007)
2. XXY (rež. Lucia Puenzo)
3. Innocent Voices (aka Voces Inocentes, 2004)
4. Turtles can fly (2004)
5. Boy (rež. Taika Waititi, kurio, beje, "Eagle vs Shark" taip pat rekomenduoju)
3. Stuczki ("Tricks", 2007)
4. The Clockers (rež. Spike Lee)

ir, turbūt, pats nuostabiausias ir įsimintiniausias - Blessed (rež. Ana Kokkinos, 2009m.)

Reply
Inga
12/1/2012 12:03:56 am

kur galima situos visus flmus paziureti, nes kazkaip as ju niekur nerandu, tikriausiai ieskoti nemoku :/

Reply
12/1/2012 02:36:25 am

Inga, parašykite man į email info@kinokadras.lt - viską papasakosiu :)

Reply
Julija
8/4/2012 10:53:19 pm

niekur nerandu "Boy A" :( gal kas zinot is kur parsisiusti?

Reply
9/4/2012 01:44:52 am

Julija, brūkštelkite man į info@kinokadras.lt

Reply
Lina
28/4/2012 12:52:59 am

Filmo dar neziurejau, bet susidomejau, kadangi perskaiciau knyga "Dykumu gele". Siaip nesu ta, kuri skaito knygas, bet kai pasiule sia knyga paskaityti ir pradejau nuo pirmojo puslapio negalejau sustoti, nezinau kas taip patrauke demese - ar tai, kad tai neisgalvota istorija ir tikri jausmai, isgyvenimai ar tai, kad ka skaiciau ir suzinojau mane emociskai sukrete.

Reply
saule
29/4/2012 04:04:09 am

Labai patiko sitas filmas, tik deja teko angliskai ziuret, bet vis tiek labai isijauciau i filma.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1