Picture
www.photos-films.com
Biografinė sportinė drama

Režisierius: Martin Scorsese

Šalis: JAV

Trukmė: 129 min

 
Džeikas LaMotta (vaidina akt. Robert De Niro) – profesionalus boksininkas, ketvirtajame dešimtmetyje kovojęs vidutinio svorio kategorijoje. Nepažabojamas ir skandalingas charakteris visą gyvenimą buvo didžiausias boksininko priešas, padaręs jam nemažai rūpesčių tiek asmeniniame gyvenime, tiek bokso ringe. Didelį potencialą turintis LaMotta, pramintas Bonkso Buliumi, barstė save muštynėse, lėbavimuose, nuolat įsiveldavo į skandalus dėl nieko, fanatiškai pavydėjo savo gražuolės žmonos ir vieną po kito keldavo pavydavo scenas, į darbą paleisdamas kumščius.

Picture
Dažnai nesuvokdamas savo poelgių pasekmių, per gyvenimą eidamas aukštai iškelta galva, išdidusis Džeikas lengva ranka griovė savo gyvenimą tarsi kortų namelį.

Juostoje žavi įtaigi ir įspūdinga Roberto De Niro vaidyba. Filmo veiksmas vyksta dvidešimt metų, per kuriuos matome boksininko pakilimus ir nuosmukius, svorio ir išvaizdos pokyčius. De Niro į vaidmenį pasinėrė visa galva ir darė viską ko reikėjo – sportavo, augino raumenis, kovojo, augino svorį (priaugo 27 kg) ir vėl jį metė.

Picture
Genialaus režisieriaus Martin Scorsese dėka, žiūrovas gavo įtaigią juostą apie beprotį, tapusį bokso legenda. Juodai baltas filmas atrodo tarsi dokumentinė kronika, keliasdešimt metų filmuota slapta kamera – ekrane matomas ne Robertas De Niro, atliekantis Džeiko LaMotta vaidmenį, o pats Džeikas LaMotta – agresyvus ir brutalus niekšas, terorizuojantis ir kankinantis jį supančius žmones.

„Įsiutęs bulius“ – tai ne tik nuostabus filmas apie boksą, lydimas įspūdingo garso takelio. Tai juosta apie žmogų. Su juo sunku susikalbėti, jis grubus, tiesmukas ir dažnai be priežasties įsiutęs. Nuolatiniai jo įtarinėjimai ir pavydo scenos griauna bet kokias pastangas susitaikyti, o jo elgesys primena despotišką. Nepaisant to,  Džeikas LaMotta – didis boksininkas, kuriam ringas reiškia daugiau nei gyvenimas.

Nercė
17/2/2011 09:10:03 pm

Labai įdomiai pažiūrėjau, nors pradžioje nemaniau ,jog patiks :)

Reply
Jūratė
18/2/2011 10:44:10 pm

Stipru! Tačiau man vis vien Rokis pirmoje vietoje kaip geriausias filmas apie boksą. O šitas antroj :)))

Reply
Ieva
2/3/2011 05:31:40 pm

O, klasika :). Kas nematė - must see.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1