Picture
www.movies.com
Kriminalinis veiksmo trileris, fantastika

Režisierius: Christopher Nolan

Šalis: JAV, Didžioji Britanija

Trukmė: 152 min

   
Tiesą sakant esu labai didelė fantastikos (ne sci- fi) gerbėja. Tačiau rasti iš tiesų gerą filmą, kuriame būtų išlaikyta plonytė riba tarp realybės ir tikrovės arba pateikiamas fantastinis pasaulis nebūtų persūdytas iki šleikštulio, yra gana sunku. „Tamsos riteris“ yra vienas nedaugelio kokybiškos ir geros fantastikos pavyzdžių, o paties filmo sėkmę lėmė ne tik amžinojo didvyrio Betmeno tematika, tačiau ir profesionali komanda bei puikus garsių aktorių būrys, filmą gludinę tarsi juvelyrai brangakmenį.

Iš Timo Burtono (Warner Bros studija jo režisuotus filmus apie superherojų pripažino pernelyg niūriais, tamsiais ir slogiais, tad atsisakė režisieriaus paslaugų. Plačiau skaitykite čia) perėmęs Betmeno vadeles, Chistopheris Nolanas pasirodo esąs savo srities meistras, kuriam pavaldus bet koks filmo žanras.

Picture
www.movies.com
Betmenas (vaidina akt. Christian Bale) tęsia savo kovą su blogiu. Padedamas leitenanto Džimo Gordono (vaidina akt. Gary Oldman) ir prokuroro Harvey Dento (vaidina akt. Aaron Eckhart), tamsos riteris pasiryžęs užkirsti kelią nusikalstamų organizacijų veiklai, sučiupti ir nubausti nusikaltėlius. Iš pradžių bendradarbiavimas pasirodo esąs veiksmingu – galingasis Betmenas, veržlus Harvey Dentas bei teisėsaugos atstovas Gordonas įrodo esą stipria komanda. Deja, grupės kelyje pasirodo miesto legenda, chaosą ir sumaištį nešantis beprotis Džokeris (vaidina akt. Heath Ledger), savo bebaimiškumu, apsukrumu ir įmantriausiais nusikaltimų būdais gąsdinantis Gotemo gyventojus. Džokeris – psichopatas, gyvenantis chaose ir besimėgaujantis juo. Pinigai jam nieko nereiškia, o gyvena jis tik dėl žaidimo. Deja, Betmenas ir jo komanda nespėjo išmokti žaidimo taisyklių, tad kovoja vardan išgyvenimo...

Picture
www.movies.com
„Tamsos riteris“ nėra eilinis veiksmo trileris, prifarširuotas įspūdingais specialiais efektais. Tai – iš tiesų ryški, intriguojanti juosta be galo įdomiu siužetu. Taip, specialieji efektai čia iš tiesų pasakiški, o puikus garso takelis tik labiau pabrėžia filmo dinamiką ir įspūdingus ekrane matomus vaizdus.

Nepaisant beveik trijų valandų trukmės (152 min), „Tamsos riteris“ žiūrisi vienu įkvėpimu – juosta išlaikytas gana įtemptas siužetas, nėra ištęstų epizodų ir jokio šalutinio veiksmo. Dinamiška, įspūdinga ir, kaip keistai neskambėtų, realistiška ir gyvenimiška juosta apie patį gyvenimą.

Picture
www.movies.com
Džokerio vaidmuo „Tamsos riteryje“ Heath Ledger tapo paskutiniuoju. Jis paliko mums nepamirštamą ir charizmatišką personažą, o paties aktoriaus meistriškai įkūnytu piktadariu negali nesižavėti ir filmo peržiūros metu suvoki, kad niekas kitas nebūtų Džokerio pavertęs kone istorinę reikšmę turinčios svarbos personažu. Ironiška, tačiau geriausiu vaidmeniu savo karjeroje vos 28 – erių Heath Ledger ją ir baigė... Džokerio fone nublanksta absoliučiai visi filmo personažai. Jis ryškus, niekšingas, gąsdinantis, nenuspėjamas ir kartu be galo žavingas klounas, o jo filosofija, pripažinkime, vietomis buvo absoliučiai teisinga – juk tam, kad išgyventi pasaulyje be taisyklių, reikia gyventi be jų. ..

Sveiki atvykę į chaoso pasaulį!


Gedis
26/2/2011 04:33:52 am

Pagarba Heath Ledgeriui savo paskutiniu vaidmeniu taip puikiai ikunijusi dzokeri

Reply
Monika
3/4/2011 05:50:59 am

Mano žanras, mano filmas :) Super

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1