Picture
Fantastinė drama

Režisierius: Sam Garbarski

Šalis: Belgija, Liuksemburgas, Prancūzija, Vokietija

Trukmė: 98 min


Kiekvienas mūsų gyvenime esame patyrę momentų, kuriuos vadiname gyvenimo lūžiais ar įvykiais, pakeitusiais mūsų gyvenimo tėkmę. Tomas (akt. Pascal Greggory) – iš pažiūros sėkmingas, tačiau nelaimingas pusamžis vyras, išgyvenantis kūrybinę krizę. Jo gyvenimas pasikeitė tą akimirką, kuomet jį, mamą (akt. Alexandra Maria Lara) ir seserį paliko taip ir neatsisveikinęs tėvas, išvykęs į Paryžių. Net ir praėjus keliems dešimtmečiams nuo lemtingojo įvykio Tomas vis dar kaltina tėvą dėl suluošintų šeimos likimų ir nesuvokia tokio jo poelgio priežasties.

Picture
www.media.zoom-cinema.fr
Kartą per neapdairumą vyras įsėda ne į tą traukinį ir atsiduria savo vaikystės miestelyje. Aplankius motinos, palūžusios po tėvo išėjimo, kapą, miesto kapinėse įvyksta keistas įvykis, kuris suteikia vyrui galimybę grįžti į paauglystę ir iš naujo išgyventi dramatiškiausią gyvenimo epizodą. Penkiasdešimtmetis Tomas, atsidūręs keturiolikmečio paauglio (akt. Léo Legrand) kūne sugrįžta į paauglystę, kur sutinka draugus, pirmąją meilę ir iš naujo atranda gyvenimo pamokas bei keliauja savo praeities labirintais. Šios įspūdingos kelionės metu Tomas suvokia, jog ne visuomet įmanoma pakeisti praeitį ir iš naujo atranda patį save. Net jeigu neįmanoma pakeisti praeities, visuomet galima pakeisti dabartį.

Picture
www.cdn-premiere.ladmedia.fr
Kino istorijoje sukurta daugybė filmų, kuriuose herojai grįžta į praeitį bandydami ją pakeisti ar išvengti katastrofų. Vienuose jų herojai sėkminga išvengia nepageidaujamų įvykių, kituose suvokia įvykių priežastis ir susitaiko su esama situacija, visaip kaip ir „Tolimuose rajonuose“. Tomo sugrįžimas į paauglystę nebuvo bandymas pakeisti praeitį. Tai tebuvo bandymas suvokti dabarties priežastis ir suaugusiojo akimis pamatyti tėvų gyvenimą, keturioliktaisiais jo gyvenimo metais subyrėjusį į šipulius. Šįkart Tomas nebėra eiliniu paaugliu. Jis – didžiausias mamos ramstis, sesers globėjas ir tėvo pašnekovas, bandantis atrasti save ir suvokti aplinkinį pasaulį.

Picture
www.media.zoom-cinema.fr
Nepaisant tokios tematikos filmų gausos, „Tolimi rajonai“ mane sužavėjo savo kuriama atmosfera – siauros miestų gatvelės, lėtas filmo tempas, įdomi spalvinė gama ir tas nesibaigiantis alsavimas tik prancūziškiems filmams būdinga nuotaika. Labai patiko aktorius Léo Legrand, atlikęs paauglio Tomo vaidmenį. Brandus ir skvarbus žvilgsnis, išraiškinga kūno kalba, tvirta laikysena ir kažkas tokio, nuo ko ekrane sunku atplėšti akis. Jis puikiai perteikė suaugusio Tomo manieras ir mimiką – liūdnas žvilgsnis, atsargūs ir aštrūs judesiai, nedidelis nervingumas ir mąslumas, slypintis jo akyse. Ko vertas vien epizodas, kuomet suaugęs Tomas, atidūręs paauglio kūne, bare maukia viskį, traukia cigaretes ir barmenei pasakoja apie savo šeimą – žmoną ir vaikus! Puiku!

Picture
www.media.zoom-cinema.fr
Patiko ir operatoriaus darbas, iškart išduodantis europietišką filmo braižą. Įsiminė ryškūs juostos peizažai, ištęsti kadrai, stambių ir panoraminių planų derinimas, sukuriantis lėtą ir tarsi kiek pristabdytą nuotaiką. Puiki ir muzika, „Tolimuose rajonuose“ esanti tarsi šešėlis. Žinai, jog ji yra, regis, matai ir jauti ją, tačiau ji tokia pasakiškai lengva ir įsiliejanti į filmo foną, jog kartkartėmis pamiršti apie jos egzistavimą.

Picture
www.media.zoom-cinema.fr
„Tolimi rajonai“ – tai kiek lyriškas ir liūdnokas filmas, verčiantis apmąstyti savo pačių gyvenimus. Nors juostoje netrūksta fantastinių elementų, filmas teka labai ramia vaga. Jis jausmingas, gyvybingas ir tuo pačiu lėtas bei lengvas bei vertas jūsų peržiūros.

simonas
18/9/2011 07:11:03 pm

Labai puikus filmas, toks gilus ir maslus, kaip ir pagrindini vaidmeni atlikusio berniuko akys

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1