Picture
Vasario 26 dienos vakarą Los Andželo „Kodak“ teatre vyko prestižiškiausi ir laukiamiausi kino pramonės apdovanojimai – garbingieji Oskarai, kurių ceremonijos vadeles į savo rankas vėl perėmė šios ceremonijos veteranas, komikas Billy Crystalas, ceremoniją vedęs jau devintąjį kartą. Žiūrovų akyse vyras bandė reabilituoti ceremoniją po 2011-aisiais aktorių James Franco ir Anne Hathaway patirto fiasko ir, regis, jam tai puikiai pavyko.

Šiųmetinė Oskarų ceremonija kino istorijoje pažymėjo lūžį ir Kino Akademijos laukiančius pokyčius. Planuojama, jog kitąmet dabartinę bukletinę balsavimo sistemą pakeis elektorinė balsavimo sistema. Taip pat ketinama pakeisti ceremonijos vietą ir net 10 metų Oskarų apdovanojimų ceremoniją po savo stogu glaudusį „Kodak“ teatrą iškeisti į kitą apdovanojimų ceremonijos būstinę.

Šiemet, po nominantų į Oskarus paskelbimo, ceremoniją lydėjo kaip niekad daug apkalbų ir nusivylimo. Apkalbų virtinę sukėlė tikras žiūrovų šokiravimo meistras, komikas S. B. Cohenas, pareiškęs, jog į ceremoniją atvyks įkūnydamas naujausią savo personažą – diktatorių Aladiną. Kino Akademijai žaibiškai sureagavus į didelių nemalonumų galėjusį pridaryti aktoriaus išsišokimą, aktoriui buvo uždrausta rodytis ceremonijoje. Interneto platumose pasirodžius video medžiagai, kurioje komikas koneveikė Jungtines Amerikos Valstijas, linkėdamas joms mirties, vyrui visgi buvo leista dalyvauti ceremonijoje ir jau kitą dieną Twitter paskyroje jis išpublikavo nuotrauką, kurioje laiko du kvietimus į Oskarų apdovanojimų ceremoniją. Nepaisant to, kad visa tai galėjo būti tik sumanus aktoriaus užmojis pagyvinti jo filmo „Diktatorius“ reklaminę kampaniją, Oskarų apdovanojimų ceremonijoje vyras visgi pasirodė apsirėdęs diktatoriumi, lydimas dviejų gražuolių ir nešinas pelenų urna, su ant jos pavaizduotu buvusio Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong-Ilo atvaizdu.UA-35502470-1