Picture
www.movies.com
Russell Crowe yra vienas tų aktorių, kurie garsėja ne tik įstabiais vaidmenimis, tačiau ir ūmiu charakteriu. Tai žmogus, kurį sunku apibūdinti keliais žodžiais- jis talentingas, unikalus ir geidžiamas daugumos režisierių. Tai aktorius, kurio kai kas prisibijo dėl jo nepažabojamo charakterio- jis kandus, mėgstantis išlenkti taurelę, dažnai besielgiantis kaip netašytas stuobrys ir per tiek metų, praleistų Holivude taip ir neišmokęs gerų manierų. Tačiau sunku paneigti, kad bėgantys metai legendinį gladiatorių tarsi aplenkia- jis vis dar toks pats žavus kaip ir karjeros pradžioje, moterys dėl jo kraustosi iš proto, kad ir ką jis darytų ar kaip atrodytų, o pasiūlymai filmuotis pilasi kaip iš gausybės rago. Tačiau apie viską nuo pradžių.

Pirmąkart Russell Crowe kino ekranuose galima buvo išvysti 1972-aisiais, kuomet berniukui tebuvo aštuoneri. Vaidinti kine ir pelnyti tarptautinį pripažinimą buvo didžiausia jo svajonė. Karjerą pradėjęs nuo epizodinių vaidmenų masinėse scenose, vaikinukas visuomet žinojo, kad vieną dieną jam bus patikėtas pagrindinis vaidmuo ir kantriai laukė tos dienos bei toliau filmavosi ir sėmėsi patirties iš vyresniųjų kolegų. Pirmasis rimtas australo vaidmuo buvo sukurtas 1992-aisiais, režisieriaus Geoffrey Wright veiksmo dramoje „Romper Stomper“. Būtent šis vaidmuo aktoriui pelnė pripažinimą gimtojoje Australijoje ir įžiebė viltį išgarsėti Holivude. 1994-aisiais pasirodęs režisierių Geoff Burton ir Kevin Dowling bendras darbas, kino filmas „The Sum of Us“, padėjo pirmuosius karjeros pamatus išsvajotoje Amerikoje. Deja, tarptautinės sėkmės teko palaukti. Pagrindinius vaidmenis Russell‘as ėmė pelnyti tik apie 1993- 1994 metus, kuomet jam buvo 29-eri, tačiau nei vienas įkūnytas personažas jam neatnešė išsvajoto visuotinio pripažinimo, nei vienas vaidmuo per naktį jo nepavertė žvaigžde, kino mėgėjai neskandavo jo vardo ir neplūdo į kino sales tik tam, kad pamatytų kokį personažą šįkart įkūnijo aktorius. Manęs, kad jo karjera taip ir baigsis, nespėjusi deramai įsibėgėti ir teks grįžti į gimtają Australiją, aktorius liūdesį ir neviltį ėmėsi skandinti alkoholyje ir visus bauginti savo charakteriu bei kumščio galimybėmis. Russell‘as nuolat lėbaudavo, keldavo muštynes, įsiveldavo į skandalus ir ėmė garsėti nebe vaidmenimis, o sukeltų muštynių skaičiumi ir suvartoto alkoholio kiekiu. Dienas ir naktis leisdavo žavių moterų draugijose ir tai jam pelnė mergišiaus bei šeimų ardytojo etiketę. O tada ir atėjo taip ilgai laukta sėkmės valanda-naujausiam režisieriaus Ridley Scott darbui, filmui „Gladiatorius“, reikėjo pagrindinio vaidmens atlikėjo. Russell‘as tam beveik puikiai tiko- buvo užsispyręs ir ūmus, tačiau liesas ir ne itin sportiškas. Manydamas, kad aktorius atsisakys pasiūlymo filmuotis, režisierius visgi išsiuntė jam scenarijų ir sulaukė teigiamo atsakymo. Russell‘ui beliko tik išpildyti pagrindinį režisieriaus norą- užsidaryti sporto salėje ir tapti raumeningu, tvirtu vyru. Tokiu, kuris galėtų lygiuotis į tikrą gladiatorių. 
Picture
Tim‘o Burton‘o turbūt niekas nėra pavadinęs normaliu žmogumi. Jam tiesiog netinka apibūdinimas „toks kaip kiti“. Daugelis vadina jį pamišėliu, bepročiu, keistuoliu, tačiau visi kaip susitarę žemai lenkia galvą prieš vieną geriausių Holivudo režisierių ir garbina jo talentą. Režisierius nuo pat vaikystės buvo tiesiog kitoks. Mažylis augo žiūrėdamas senų laikų kino šedevrus ir animacinius filmukus, ir būdamas dar visai mažas būsimasis Holivudo genijus ėmė piešti juos pats. Aplinkiniai matė vaiko polinkį į menus, jautė kitokią jo pasaulėvoką ir, matyt, giliai širdyse jautė, kad mažasis Tim‘as užaugęs sudrebins Holivudą iki pat pamatų.

Suvokęs, kad gali ir nori piešti, jaunuolis ėmėsi studijuoti menus universitete, o baigęs mokslus rado darbą svajonių darbovietėjė- legendinėje Walt Disney studijoje, kur jam buvo patikėta animatoriaus vieta. Atrodytų, turint tokį talentą, belieka sėkmingai kopti karjeros laiptais, tačiau Burton‘as niekada nebuvo vienas tų žmonių, kuriam patiktų viską daryti pagal taisykles. Nors animatoriaus darbas jam sekėsi ir netgi patiko, tačiau skirtumai tarp keistuolio Tim‘o ir jo bendradarbių buvo pernelyg akivaizdūs- Burton‘as buvo jaunas, veržlus, turėjo itin lakią vaizduotę, begalę genialių idėjų, kitokį požiūrį į mus supančią aplinką, tad jam reikėjo erdvės bei vietos saviraiškai ir idėjų įgyvendinimui. Dirbdamas studijoje, jaunasis menininkas jautėsi įspraustas į rėmus, tačiau, nepaisant to, vis vien uoliai dirbo. Vadovybei pastebėjus jo jaunatvinį maksimalizmą, begalinį talentą ir užsispyrimą, menininkui buvo duodama vis daugiau laisvės ir erdvės pasireikšti jo kūrybiškumui. Tuo metu ėmė ryškėti esminis Tim‘o Burton‘o braižas- jo kuriami filmai ir animaciniai filmukai buvo arba labai spalvingi, arba labai niūrūs ir tamsūs, ironiški, persigėrę subtiliu juoduoju humoru, su krisleliu gotikos, išryškinantys žmonių trūkumus ir jų bandymą pritapti visuomenėje, parodantys tamsiąją žmonijos pusę, komiškai atvaizduojantys kasdieninę žmonių veiklą ir tinkantys visai šeimai.UA-35502470-1