Picturewww.filmexpos.com
Nors po mano išvykos į Cine Europe – 2014 parodą Barselonoje prabėgo jau kone metai, dalintis įspūdžiais niekuomet nevėlu!

Cine Europe – prestižinė paroda, kasmet sutraukianti būrį didžiausių filmus platinančių kompanijų atstovus bei jų filmų platintojus ir kino teatrų valdytojus. Parodos rėmuose ne tik pristatomos kino naujienos, dalyvaujama didžiųjų Holivudo kino studijų pristatymuose ir vakarėliuose, tačiau ir lankomasi aibėje seminarų, mokymų ir apvalaus stalo diskusijų. Birželio 16 – 19 dienomis vykęs renginys keletui dienų įsikuria tarptautiniame Barselonos konferencijų centre. Vos atvykus išduodamas parodos pasas, atrodantis tarsi turgaus prekeivio piniginė, kabinama ant kaklo :) Apsiginklavus ja keliaujama prie kito stendo, kuriame išduodamas dar vienas parodos pasas, tačiau šįkart tai – mažutė knygelė, kurioje galima rasti ne tik festivalio programą, tačiau ir būtina įrašyti savo asmens duomenis (pametimo atvejui). Gavus pasą kelionė tęsiasi trečiojo stendo link, kuriame gaunu festivalio kuprinę, o joje: metalinis kibirėlis spragėsiams su filmo „Transformeriai 4“ atributika, keli tušinukai, pieštukas, skėtis, vyriški marškinėliai, lipnūs lapeliai, dvi užrašų knygelės, plastikinė vaikiška filmo „Bitė Maja“ gertuvė, įvairių Holivudo blockbusterių magnetai, pakabukai, monetos, pakelis užkandžių.

Picturewww.filmexpos.com/cineeurope/photo-gallery
Cine Europe metu visame tarptautiniame Barselonos konferencijų centre nuolatos vyksta su naujausių filmų premjeromis ir pristatymais susiję renginiai, kurių metu dalyviai ne tik pamato eksliuzyvinę medžiagą, tačiau ir gauna dovanų (dažniausiai tai būna pristatomo filmo ar kino studijos suvenyrai, knygos ir t.t.).

Pagrindinė renginio rėmėja, Coca-Cola, kiekvienam parodos dalyviui dovanoja vardinį kolos buteliuką, o dviejuose pastate įrengtuose baruose visos parodos metu, barų darbo valandomis galima neribotai gerti Coca-Cola gėrimus, valgyti spragėsius ir načios.

Parodoje dalyvaujančios kino studijos renginio dalyvius remia finansuodami jų pusryčius, pietus ir vakarienes, o pirmame aukšte esančiame hole visą dieną neribotai ir nemokamai galima gerti kavą bei naudotis belaidžiu internetu.

Tad Cine Europe Barcelona patenkina du dar iš Romos imperijos laikų atėjusius žmonijos poreikius – duonos ir žaidimų. Alkanu Barselonoje neliksi, be pramogų – taip pat. Vienas įdomus renginys keičia kitą, o pagrindiniame hole įrengta aibė įdomių konstrukcijų filmų reklaminių stendų, treilerius transliuojančių ekranų bei filmo personažų (antrąją dieną po konferencijų centrą vaikštinėjo filmo Boxtrolls herojais persirengę aktoriai, visos parodos metu hole stovėjo didelė drakono iš filmo „Kaip prisijaukinti slibiną 2“ figūra, prie kurios niekuomet netrūko norinčiųjų nusifotografuoti). Kadangi parodos dalyviai yra visapusiškai aprūpinami absoliučiai viskuo, didžioji dauguma jų per keturias parodos dienas taip ir nepalieka tarptautinio Barselonos konferencijų centro sienų.

Picturewww.filmexpos.com
Kaip žinia, Cine Europe Barcelona rėmuose vyksta labai daug filmų pristatymų, kino studijos neriasi iš kailio, siekdamos pamaloninti parodos dalyvius ir priversti kalbėti apie save. Būtent todėl kiekvienos Holivudo kino studijos prezentaciją lydi A klasės Holivudo žvaigždžių desantas, įtakingiausi kino studijų atstovai bei kartkartėmis iš viso pasaulio surinkti žurnalistai (Sony į Barseloną atsivežė keliasdešimt žurnalistų iš viso pasaulio, kurie darė interviu su filmo Sex Tape aktoriais ir filmo kūrėjais).

Nors visos dienos parodoje yra daugmaž vienodos (skiriasi tik filmus pristatančios studijos, pusryčių, pietų ir vakarienės meniu bei seminarai), tačiau trumpai papasakosiu apie kiekvieną jų.

Pirmoji diena. Po pusryčių dalyviai kviečiami į seminarą kaip tapti patrauklesniais žiūrovams, po kurio vyksta apvalaus stalo diskusija apie kino verslo strategijas ir tendencijas, vainikuojama pietų. Po pietų įvyksta pirmoji kino studijos prezentacija. DreamWorks Pictures ir Mister Smith Entertainment pristato penkias artėjančias premjeras – „Love, Rosie“, „Danny Collins“ (darbinis filmo pavadinimas) su Al Pacino pagrindiniame vaidmenyje, „The Water Diviner“ – režisūrinis Russel Crowe debiutas, sportinė drama „Race“, fantastinė drama „Equals“, būsimas Steveno Spielbergo filmas „The BFG“. Po gerą valandą užtrukusios prezentacijos buvo parodytas jaukus, šiltas ir gardžiai maistu alsuojantis filmas „The Hundred-Foot Journey“ rodytas ir Lietuvos kinuose.

Picturewww.filmexpos.com
Po ilgokos prezentacijos, pasistiprinus užkandžiais, vyko oficialus parodos atidarymo renginys, po kurio dalyviai išskubėjo į Warner Bros. prezentaciją, kurioje buvo pristatomi 2014-aisiais bei 2015-aisiais kinus pasieksiantys studijos projektai, didžioji dauguma kurių jau sukosi arba dar suksis ir mūsų šalies kino ekranuose. 2014-ųjų projektais buvo įvardinti „Into The Storm“, „If I Stay“, „This Is Where I Leave You“, „Horrible Bosses 2“ (abiejuose vaidina Jasonas Batemanas), „Interstellar“, „The Judge“, „Jersey Boys“, „The Hobbit: The Battle of the Five Armies“, po kurio prasidėjo antroji prezentacijos dalis, kurioje pristatomi 2015-ųjų filmai. Po vos valandą trukusios Warner Bros. prezentacijos norintieji galėjo stebėti futbolo varžybas Vokietija - Portugalija, po kurių skubėjo į „Into The Storm“ peržiūrą.

Antroji diena. Po pusryčių, nors ir apsimiegoję, tačiau visgi nemažai žmonių susirinko į pagrindinės Cine Europe parodos rėmėjos, Coca-Cola seminarą. Po įkvepiančio renginio įvyko Studiocanal prezentacija, kurios pagrindine pažiba tapo animacinis filmas „Paddington“ (visi dalyviai gavo po dvi filmo knygas anglų kalba). Prezentacijos metu buvo pristatytas „The Gunnman“, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka Sean Penn, Macbeth, Serena, Man Up, bevardis Stepheno Frearso filmas, animacinis „Shaun the Sheep“. Užkandus dauguma traukia į Universal prezentaciją, kurioje buvo renkamas geriausias metų distributorius, o mes buvome maloniai nustebinti jaukia aplinka ir prašmatniais trijų patiekalų pietumis su desertu ir kiekvieną staliukai atskirai aptarnaujančiu padavėju. Pasisotinus, po seminaro apie kino ateitį visi norintys kviečiami į 20th Century Fox prezentaciją, į kurią suvažiuoja pulkas Holivudo žvaigždžių, o vėliau susirinkusieji lepinami filmo „Night at the Musem: Secret of the Tomb Dinner Reception“ peržiūra.

Picturewww.filmexpos.com
Trečioji diena prasideda Coca-Cola workshopu, po kurio seka Paramount pictures prezentacija ir ne itin įdomūs filmai – „Hercules“, „Teenage Mutant Ninja Turtles“, „Transformers: Age of Extinction“, „Almanac“. Kino studija anonsavo velniškai daug tęsinių ir perdirbinių artimiausiui keletui metų – penktoji „Transformerių“ dalis, „Terminatorius“, „Ben Hur“, „Mission Impossible“, „Star Trek“, „Hansel & Gretel: Witch Hunters“ bei kiti niekam neįdomūs, bet dideles pajamas generuojantys projektai. Pasibaigus prezentacijai buvo rodomas siaubingas filmas „Transformers: Age of Extinction“, kurį 70 proc. žiūrovų paliko šiam dar net neįpusėjus ir pėdino laukti pietų J Po jų prasideda visa eilė seminarų, susijusių su techniniais kino teatrų aptarnavimo klausimais (garsas, vaizdas, 3D ir t.t.), po kurių seka Walt Disney prezentacija, kurioje vyravo komiksų ekranizacijų pristatymai, pasakų ekranizacijos, animacija.

Po dar kelių seminarų techninėmis kino temomis visi kviečiami į Sony pristatymą (kuriame buvo pati Cameron Diaz), filmo „Sex Tape“ peržiūrą ir po jos vykusį Sony kokteilių vakarėlį. Prabangiai įrengta didžiulė patalpa su lauko terasa ir vaizdu į jūrą pamalonino puikiais valgiais, įsimintinu interjeru, stebinusiu originaliomis detalėmis ir futbolo rungtynėmis Ispanija – Čilė.

Ketvirtoji diena. Ketvirtąją parodos dieną tenka praleisti, nes skrydis į Vilnių – anksti ryte ir jau popiet grįžtu į Lietuvą.
Leave a Reply.


UA-35502470-1