Picture
www.movies.com
Vos 16 metų aktoriaus karjerą pradėjęs Leonardo DiCaprio kelią į Holivudo šlovės olimpą skynėsi lėtai ir labai uoliai, tačiau sėkmė jį užklupo greitai ir netikėtai. Jaunuolis, visuomet išsiskyręs rimtu požiūriu į darbą ir nepasotinamu noru tobulėti, kino ekranuose akinamai sužibėjo 1993 metais, kuomet už vaidmenį režisieriaus Lasse Hallström romantinėje dramoje „Kas graužia Gilbertą Greipą“ (What's Eating Gilbert Grape) aktorius buvo nominuotas Oskarui už geriausią antraplanį vaidmenį. Tuomet aktoriui buvo vos 19 metų. Po šio filmo vienas po kito sekė pasiūlymai filmuotis ir jaunuolis nenuilstamai dirbo, kino aikštelėje kurdamas vis naujus personažus. Deja, po „Kas graužia Gilbertą Greipą“  sekę filmai nebesublizgėdavo ir nesulaukdavo pernelyg daug kino kritikų ir žiūrovų dėmesio.

Picture
Su trenksmu į kino ekranus Leonardo DiCaprio grįžo vos po kelerių metų - 1996 metais, režisieriaus Baz Luhrmann romantinėje dramoje „Romeo ir Džiuljeta“ (Romeo + Juliet) atlikęs pagrindinį, Romeo, vaidmenį. Vos po metų pasirodžiusi dar viena romantinė drama - James Cameron filmas „Titanikas“ (Titanic) jaunuolį antrąkart karjeroje pavertė pirmo ryškumo žvaigžde ir prilipdė jam saldaus bei labai romantiško berniuko etiketę. Deja, po Titaniko sekę filmai nepateisino žiūrovų ir kritikų lūkesčių, nesulaukė sėkmės ir jau ėmė rodytis, kad Leonardo yra vienas tų aktorių, gyvenime suvaidinančių vos vieną ar kelis rimtus vaidmenis, kurie ir atneša šlovę bei visuotinį pripažinimą.

Picture
www.top-10-list.org
2002 - aisiais, kuomet dalis žiūrovų aktorių jau buvo pratę laikyti antrarūšiu arba buvo jį nurašę kaip neperspektyvų, genialusis Holivudo režisierius Martinas Scorsese, sukūręs daugybę puikių juostų apie mafiją ir gangsterius, jaunuoliui pasiūlė padirbėti kartu ir skyrė jam vieną pagrindinių vaidmenų savo naujausiame filme, kriminalinėje dramoje „Niujorko gaujos“ (Gangs of New York). Aktorius neturėjo ko prarasti - jam reikėjo vaidmens, kuriuo galėtų amžiams nusikratyti po Titaniko jam lipdomos romantiško berniuko etiketės, reikėjo parodyti kitokį Leonardo - tokį, kokio niekas nesitikėjo išvysti ir kuris vėl garantuotų šlovę bei pripažinimą. Filmo scenarijus aktoriui pasirodė įdomus, su režisieriumi Martinu Scorsese abu iškart rado bendrą kalbą ir jau 2002 - ųjų pabaigoje kino ekranus pasiekė ilgai lauktas filmas. Niekas nesitikėjo tokios stulbinamos filmo, pasakojančio apie Amerikos gimimą ir Niujorko istoriją, sėkmės. Dešimt Oskaro nominacijų, daugybė pelnytų apdovanojimų ir stulbinama šlovė.

Picture
www.wildsound-filmmaking-feedback-events.com
Naujas kino duetas, režisierius Martin‘as Scorsese ir aktorius Leonardo DiCaprio, nusprendė tęsti bendradarbiavimą ir neilgai trukus, 2004 - aisiais dienos šviesą išvydo jau antras dueto darbas - biografinė drama „Aviatorius“ (The Aviator). Ir vėl sėkmingai dirbančius režisierių ir aktorių lydėjo svaiginanti sėkmė - filmas buvo nominuotas 11 Oskarų statulėlių, 5 iš jų iškovojo. Deja, geidžiamiausios statulėlės - geriausio aktoriaus ir režisieriaus pelnyti nepavyko. Nepaisant to, režisieriaus ir aktoriaus bendradarbiavimas tęsėsi, peraugo į draugystę ir jau 2006 - aisiais mus pasiekė kitas režisieriaus darbas - kriminalinis trileris „Infiltruoti“ (The Departed), nominuotas 5 Oskarų statulėlėms, laimėjęs 4 iš jų, tapęs geriausiu metų filmu ir Martin‘ui Scorsese pelnęs pirmąjį, ir kol kas vienintelį, Oskarą už režisūrą. Tai bene sėkmingiausias dueto darbas, privertęs ir toliau tęsti iki šiol sėkmingą jų bendradarbiavimą. 2010 - aisiais kino ekranus pasiekė naujausias Martino‘o Scorsese ir Leonardo DiCaprio darbas - mistinė drama, su režisieriui būdingu kriminaliniu prieskoniu, „Kuždesių sala“ (Shuter Island). Filmas neliko nepastebėtas - žiūrovai masiškai plūdo į kino sales, norėdami išvysti dar vieną sėkmingą šio dueto kino kūrinį, kino kritikai liaupsino režisierių už visuose filmuose matomą subtilų jo braižą bei gyrė pagrindinį vaidmenį atlikusį Leonardo DiCaprio už puikią bei įtikinamą vaidybą ir įsikūnijimą į vaidinamą personažą. Filmas neturėtų likti nepastebėtas ir dalinant apdovanojimus - „Kuždesių saloje“ dėmesį traukia puikus režisieriaus darbas, idealiai filmui tinkantis garso takelis, įspūdinga aktorių vaidyba ir kiek netikėta filmo tematika.

Picture
www.superiorpics.com
Martin‘o Scorsese ir Leonardo DiCaprio bendradarbiavimas buvo naudingas daugeliui. Režisierius rado aktorių, puikiai išpildantį jo sumanymus ir idealiai tinkantį jo kuriamų personažų įgyvendinimui, tuo tarpu Leonardo suaugo kaip aktorius ir iš romantiško saldaus berniuko virto meistriškai rimtus vaidmenis kuriančiu subrendusiu vyru. Manau nesuklysiu sakydama, kad šiuo metu jis yra savo karjeros viršūnėje. Išugdęs Robert‘ą DeNiro, Martin‘as Scorsese ėmėsi Leonado DiCaprio, ir, galime drąsiai teigti, kad kultinis Holivudo režisierius smarkiai prisidėjo ugdant jaunąjį talentą ir paliko jame krislą savęs.

  Šiuo metu yra filmuojami net du Martino Scorsese filmai, kuriuose vaidins Leonardo DiCaprio. Tikėkimės, abu jie pakartos ankstesnių jų darbų sėkmę ir pralenks juos meistriškumu, idėjos genialumu bei toliau džiugins žiūrovų ir jų talento gerbėjų akis.

Picture
www.static.guim.co.uk
Martin Scorsese ir Leonardo DiCaprio bendra filmografija:

„Niujorko Gaujos“ Gangs of New York (2002)

„Aviatorius“ The Aviator (2004)

„Infiltruoti“ The Departed (2006)

„Kuždesių sala“ Shutter Island (2010)

Žemiau pateikiamos bendros sėkmingo susivienijimo filmografijos ištraukos:
Jūratė
4/2/2011 10:16:42 pm

Scorsese taip gražiai šypsosi šiepdamas savo keramikinius dantis, kad net norisi paklausti kas jo stomatologas? :D Mėgstu jį be galo be krašto :)

Reply
Ieva
6/2/2011 08:31:03 pm

Jeigu toj juodai baltoj foto ant kėdės nebūtų parašyta pavardė, ne už ką nepasakyčiau, kad ten Scorsese. Jis dabar žymiai geriau atrodo nei jaunystėje :)

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1