Picture
Dažnas iš mūsų yra girdėjęs apie „Skalvijos kino akademiją“, kurioje ugdomi 9-10 klasių moksleiviai. Tačiau ką daryti, jeigu tau jau nebe 16-olika, planai studijuoti kiną nėra konkretūs, o žinių norisi čia ir dabar? Kino centras „Skalvija“, matydamas tokių mokymų poreikį siūlo kino kursus – mokymo programą, skirtą suaugusiems ir jaunimui nuo 16 metų. Būtent tokiuose mokymuose vieną dieną atsidūriau ir aš, tapusi „kino režisūros“ kurso klausytoja.

12 paskaitų ciklas, kainuojantis 360 litų (1 paskaita/ sav.) truko nuo lapkričio 8 iki vasario 5 dienos. Iš pradžių mokymus turėjusi vesti režisierė Lina Lužytė jų vairą perdavė režisierei Kristinai Buožytei. Išgirdusi pastarąją naujieną jaučiausi tarsi vaikas, sužinojęs, jog šįvakar į svečius užsuks Kalėdų senelis. Kaip vėliau paaiškėjo, džiūgavau ne veltui. K. Buožytė ištrynė ribą tarp dėstytojo ir studento, tapdama viena iš mūsų ir koncentruotai pateikdama aibę įdomios informacijos. Sukūrusi draugišką ir šiltą atmosferą ji negailėjo patarimų, dalinosi dirbant įgyta patirtimi, su paskaitų temomis susijusiomis nuorodomis ir mokomąja medžiaga.

Picture
Kino režisūros kursų metu klausėmės paskaitų apie kino kūrimo etapus, istorijos struktūrą, kino žanrus, filmo personažus, atmosferą, pasiruošimą filmavimams ir panašius dalykus. Kiekvieną paskaitą lydėjo gausi vaizdinė medžiaga, filmų ištraukos ir jų analizavimas, mokomoji medžiaga bei, žinoma, namų darbai. Kaip pirmosios paskaitos metu sakė K. Buožytė, kiekvienas iš šių kursų pasiimsime tai, ką manysime esant reikalingiausia bei mokysimės tiek, kiek mums atrodys reikalinga, tad namų darbai buvo rekomenduotini, tačiau neprivalomi.

Į pirmąsias paskaitas susirinkus 16 žmonių mūsų gretos sulig kiekvienu užsiėmimu retėjo, kol galiausiai likome 8 žmonės, baigę pradėtą darbą. Kino režisūros kursus vainikavo trumpo metro filmo kūrimo darbai – idėjų paieška, scenarijaus rašymas, pasiruošimas filmavimas bei patys filmavimai. Iš pradžių turėję kurti 2-3 filmukus dėl itin mažo kursų klausytojų skaičiaus kūrėme tik vieną (jį galite pamatyti žemiau). Dvi dienas filmuotas „Revolveris“ kiekvienam dalyviui suteikė naujų patirčių bei leido pamatyti kino virtuvę. Džiaugiuosi, kad kursus lankė motyvuoti, kūrybingi ir talentingi žmonės, nebijoję diskutuoti, imtis iniciatyvos ir dirbti – būtent šie veiksniai padėjo greitai ir kone be trukdžių nufilmuoti „Revolverį“. Darbų procesą paspartino ir anksčiau įgyta kelių dalyvių patirtis filmuojant, tačiau, deja, tuo pačiu užkirto kelią kitiems įgauti montažo pradmenis.

Kino režisūros paskaitų metu įgijus šiek tiek teorinių ir praktinių žinių bei įsivažiavus į mokomąjį procesą, šiam pasibaigus norėjosi antrojo kursų etapo (kuris kino centro „Skalvija“ buvo siūlomas rudenį, tačiau norinčiųjų mokytis grupė taip ir nesusidarė), apimsiančio daugiau techninių filmo kūrimo subtilybių bei pagilinsiančio pirmame etape įgytas žinias, tačiau jį pakeitė kino paskaitų ciklas su režisieriumi Algimantu Puipa.

Visumoje, vertinant 12 paskaitų trukusius kino režisūros kursus, galiu teigti pasisėmusi įdomios patirties, gavusi glaustą ir koncentruotą kino pradmenų kursą bei dar sykį įsitikinusi savo meile kinui. Ypatingai norėčiau pagirti K. Buožytę, puikiai susitvarkiusia su savo, kaip dėstytojos, vaidmeniu bei kino centrą „Skalvija“, ne tik suteikiantį galimybę semtis žinių, tačiau ir skatinantį įvairaus amžiaus žmonių domėjimąsi kinu. Žinoma, didelis ačiū ir portalui „Laikas.lt“, suteikusiam man galimybę mokytis bei leidusiam įdėmiau patyrinėti kino virtuvę.

Kam rekomenduočiau kino centro „Skalvija“ organizuotus kino kursus? Visiems, norintiems įgyti įvairiapusiškos informacijos, žinių, sudalyvauti kino kūrimo procese, pasisemti teorinių žinių apie kiną, gerai praleisti laiką bei susipažinti su įdomiais žmonėmis.
Ar jie verti 360Lt? Žinoma.
Ar lankyčiau juos dar sykį? Neabejotinai taip.

KeyKey
14/3/2013 11:59:38 pm

Na, su Puipa nėra taip smagu, kaip šituose kursuose :) Puipa daugiausiai kalba apie prisiminimus tinkančius pasakoti prie alaus bokalo, o ne apie režisūrą :)

Reply
16/3/2013 12:46:15 am

Aš pas Puipą taip ir nenuėjau, nors ketinau :)

Reply
KeyKey
16/3/2013 09:19:22 am

Tai nieko ir nepraradai :)

Reply
Leo
20/9/2014 06:03:57 pm

Sveiki. Kada vyks kursai,ar jau vyksta? Norėčiau užsiregistruoti.

Reply
21/9/2014 12:24:13 am

Sveiki,

Šie kursai jau baigėsi, o ar tokie patys bus organizuojami ir šį rudenį - kol kas nėra informacijos.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1