Picture
www.movies.com
Russell Crowe yra vienas tų aktorių, kurie garsėja ne tik įstabiais vaidmenimis, tačiau ir ūmiu charakteriu. Tai žmogus, kurį sunku apibūdinti keliais žodžiais- jis talentingas, unikalus ir geidžiamas daugumos režisierių. Tai aktorius, kurio kai kas prisibijo dėl jo nepažabojamo charakterio- jis kandus, mėgstantis išlenkti taurelę, dažnai besielgiantis kaip netašytas stuobrys ir per tiek metų, praleistų Holivude taip ir neišmokęs gerų manierų. Tačiau sunku paneigti, kad bėgantys metai legendinį gladiatorių tarsi aplenkia- jis vis dar toks pats žavus kaip ir karjeros pradžioje, moterys dėl jo kraustosi iš proto, kad ir ką jis darytų ar kaip atrodytų, o pasiūlymai filmuotis pilasi kaip iš gausybės rago. Tačiau apie viską nuo pradžių.

Pirmąkart Russell Crowe kino ekranuose galima buvo išvysti 1972-aisiais, kuomet berniukui tebuvo aštuoneri. Vaidinti kine ir pelnyti tarptautinį pripažinimą buvo didžiausia jo svajonė. Karjerą pradėjęs nuo epizodinių vaidmenų masinėse scenose, vaikinukas visuomet žinojo, kad vieną dieną jam bus patikėtas pagrindinis vaidmuo ir kantriai laukė tos dienos bei toliau filmavosi ir sėmėsi patirties iš vyresniųjų kolegų. Pirmasis rimtas australo vaidmuo buvo sukurtas 1992-aisiais, režisieriaus Geoffrey Wright veiksmo dramoje „Romper Stomper“. Būtent šis vaidmuo aktoriui pelnė pripažinimą gimtojoje Australijoje ir įžiebė viltį išgarsėti Holivude. 1994-aisiais pasirodęs režisierių Geoff Burton ir Kevin Dowling bendras darbas, kino filmas „The Sum of Us“, padėjo pirmuosius karjeros pamatus išsvajotoje Amerikoje. Deja, tarptautinės sėkmės teko palaukti. Pagrindinius vaidmenis Russell‘as ėmė pelnyti tik apie 1993- 1994 metus, kuomet jam buvo 29-eri, tačiau nei vienas įkūnytas personažas jam neatnešė išsvajoto visuotinio pripažinimo, nei vienas vaidmuo per naktį jo nepavertė žvaigžde, kino mėgėjai neskandavo jo vardo ir neplūdo į kino sales tik tam, kad pamatytų kokį personažą šįkart įkūnijo aktorius. Manęs, kad jo karjera taip ir baigsis, nespėjusi deramai įsibėgėti ir teks grįžti į gimtają Australiją, aktorius liūdesį ir neviltį ėmėsi skandinti alkoholyje ir visus bauginti savo charakteriu bei kumščio galimybėmis. Russell‘as nuolat lėbaudavo, keldavo muštynes, įsiveldavo į skandalus ir ėmė garsėti nebe vaidmenimis, o sukeltų muštynių skaičiumi ir suvartoto alkoholio kiekiu. Dienas ir naktis leisdavo žavių moterų draugijose ir tai jam pelnė mergišiaus bei šeimų ardytojo etiketę. O tada ir atėjo taip ilgai laukta sėkmės valanda-naujausiam režisieriaus Ridley Scott darbui, filmui „Gladiatorius“, reikėjo pagrindinio vaidmens atlikėjo. Russell‘as tam beveik puikiai tiko- buvo užsispyręs ir ūmus, tačiau liesas ir ne itin sportiškas. Manydamas, kad aktorius atsisakys pasiūlymo filmuotis, režisierius visgi išsiuntė jam scenarijų ir sulaukė teigiamo atsakymo. Russell‘ui beliko tik išpildyti pagrindinį režisieriaus norą- užsidaryti sporto salėje ir tapti raumeningu, tvirtu vyru. Tokiu, kuris galėtų lygiuotis į tikrą gladiatorių.


Picture
www.movies.com Ridley Scott
Režisieriaus Ridley Scott pasaulėžiūra labai panaši į Russell Crowe- jis taipogi daugybę metų savo darbu uoliai skynėsi kelią pripažinimo link ir per tuos metus pelnė vaizdo efektų karaliaus vardą. Taipogi išryškėjo jo polinkis kurti filmus, kupinus veiksmo, intrigos, persmelktus netikėtų siužeto vingių. Nors daugelis režisieriaus filmų buvo nominuoti Oskaro apdovanojimams, o keli juos net ir laimėjo (1979 metų filmas „Ateivis“ (Alien) pelnė Oskarą už geriausius vaizdo efektus, o 1991 metais kitas režisieriaus darbas- kino juosta „Telma ir Luiza“ (Thelma & Louise) gavo statulėlę už geriausią scenarijų), tačiau ilgai lauktas tarptautinis pripažinimas atėjo tik 2000- aisiais, kuomet kino ekranus išvydo režisieriaus darbas, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko būtent Russel Crowe- filmas „Gladiatorius“ (Gladiator, 2002). Juosta buvo nominuota 12 Oskaro statulėlių, penkias jų iškovojo. Russellas pelnė Oskarą kaip geriausias aktorius ir šis filmas tapo esminiu lūžiu tiek aktoriaus, tiek režisieriaus karjerose- būtent po šio filmo jų karjeros įgavo pagreitį, o vardai tapo žinomi daugeliui kino mėgėjų. Ironiška, tačiau po šio filmo vis daugiau režisieriaus Ridley Scott filmų sulaukdavo sėkmės bei pripažinimo, o Russell‘as ėmė kurti vis daugiau ir vis rimtesnių vaidmenų. Galbūt pastūmėti „Gladiatoriaus“ sėkmės, o gal aktorius ir vėl buvo tinkamiausias kandidatas įkūnyti režisieriaus įsivaizduojamą personažą, tačiau jau 2006- aisiais mus pasiekė dar vienas kiek netikėtas dueto darbas- romantinė drama „Geri metai“ (A Good Year). Įdomu tai, kad romantinės dramos nėra nei Ridley Scott‘o, nei Russell Crowe filmų žanras, tačiau, turiu paminėti, kad filmas išties sužavi- jis lengvas, spalvingas, kiek komiškas, subtilus ir tiesiog kitoks. Juk visuomet įdomu pamatyti mėgstamą režisierių ir aktorius kitokiame amplua. Vos po metų, 2007-aisiais kino duetas grįžo prie labiau sau būdingo kino žanro- turėjome galimybę išvysti kriminalinę dramą „Amerikos gangsteris“ (American Gangster). Juosta buvo nominuota dviems Oskarams, tačiau nei vieno jų nepelnė (juk žinome, kad juostos kokybę lemia ne apdovanojimų skaičius). Kino žiūrovai filmą sutiko labai palankiai ir teigiamai įvertino ne tik Russell‘o Crowe bei Ridley Scott‘o bendradarbiavimą, tačiau ir džiaugėsi galėdami vėl stebėti tipišką šio režisieriaus braižo filmą- stilingą, drąsų, intelektualų, kupiną detektyvinių elementų ir intriguojantį. Tokį, kuriame viskas kruopščiai apgalvota iki smulkmenų. Ne veltui režisierius garsėja savo preciziškumu ir filmų išbaigtumu.


Picture
www.movies.com Russell Crowe
Sėkmingai susivienijusiam duetui ir toliau bendradarbiaujant, vos po metų, 2008-aisiais kino sales pasiekė dar vienas jų filmas- veiksmo trileris „Melo pinklės“ (Body of Lies). Ridley Scott‘as dar kartą parodė, kad ne veltui yra vadinamas vaizdo efektų karaliumi, o jo vizitinė kortelė- tiesiog virtuoziškas mokėjimas filmo siužetą pateikti vizualiai. Filmas turi visus populiariam filmui būdingus atributus- jis kupinas veiksmo, įtampos, susišaudymų, jame vaidina keli garsūs aktoriai (Leonardo DiCaprio, Mark Strong, Oscar Isaac ir kt.), gvildenamos politinės temos. Idealiai filmui tinkantis garso takelis, puikus operatoriaus darbas ir, svarbiausia, tiesiog tobulas vizualinis filmo pastatymas, išskiria jį iš visų kitų veiksmo trilerių ir priverčia žiūrovą dar kartą žavėtis Ridley Scott‘o ir Russell‘o Crowe meistriškumu.

Ridley Scott ir Russell Crowe, 2010- ųjų istorine drama "Robinas Hudas“ (Robin Hood) grįžo prie savo ištakų- prie filmo, pelniusio jiems tarptautinį pripažinimą, tematikos- istorinės veiksmo dramos. Artėjant filmo premjerai kino kritikai garsiai abejojo ar 46- erių Russell‘as susitvarkys su fiziškai sunkiu vaidmeniu, kadangi filmuojant juostą visuomenę vis pasiekdavo gandai apie aktoriaus traumas ar susižalojimus. Buvo garsiai klausiama ar tai bus dar vienas filmas, kuriame aktorius įrodys esąs nepriekaištingos fizinės formos (prisiminkime 2005 metų Ron Howard filmą „Pakilęs iš pelenų“ (Cinderella Man), kuriame aktorius atliko į profesionalųjį sportą grįžtančio boksininko vaidmenį), ar Robinas Hudas tebus paskutinis jau senstančio legendinio Gladiatoriaus ištvermės ir fizinio pasirengimo įrodymas? Žinant aktoriaus užsispyrimą, profesionalumą bei režisieriaus talentą, norėjosi tikėti, kad šis filmas į kino sales vėl pritrauks būrį žiūrovų ir „Robinas Hudas“ taps vienu žiūrimiausių šių metų filmų, o kur dar žavingoji jo filmo partnerė Cate Blanchett, kurią drąsiai galima būtų vadinti persikūnijimo virtuoze ir istorinių filmų veterane (prisiminkime „Žiedų Valdovo“ trilogiją (The Lord Of The Rings, 2001, 2002, 2003), „Elžbietą“ (Elizabeth, 1998 ir Elizabeth: The Golden Age, 2007) ar persikūnijimą į legendinį daininiką Bob Dylan filme „Manęs čia nėra“ (I'm Not There, 2007). Deja, ilgai lauktas filmas nepatyrė stulbinančios sėkmės. Ganėtinai nuspėjamas scenarijus ir iki skausmo nuvalkiota tematika nesužavėjo žiūrovų taip, kaip buvo tikėtasi. Penktas Ridley Scott ir Russell Crowe susivienijimas nors ir nebuvo toks sėkmingas kaip ankstesni, tačiau neliko nepastebėtas.

Tikėkimės, kad šis puikus kino duetas kartu sukurs dar ne vieną įspūdingą kino juostą- intriguojančią, netikėtą ir stebinančią savo preciziškumu, išbaigtumu bei puikiu vienas kito supratimu tarp Russell‘o ir Ridley.


Bendra Ridley Scott ir Russell Crowe filmografija:

„Gladiatorius“, Gladiator (2000)

„Geri metai“, A Good Year (2006)

„Amerikos gangsteris“, American Gangster (2007)

„Melo pinklės“, Body of Lies (2008)

„Robinas Hudas“, Robin Hood (2010)

    
Inguliukas
12/12/2010 04:27:21 pm

Nu žiauriai ilgas straipsnis, bet kažkaip lengvai ir įdomiai susikramtė, patiko.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1